Ogłoszenia Duszpasterskie 12.11.2023

1. Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w listopadzie w dni powszednie na Drogę Krzyżową w intencji zmarłych o godz. 8.00.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w  poniedziałek – wspomnienie pierwszych świętych męczenników Polski;
  • w czwartek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
  • w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na „taca inwestycyjną” przeznaczone na przebudowę plebanii, która została wybudowana jako tymczasowa i ma już ponad 40 lat.
  1. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii kleryka z naszego seminarium, który będzie głosił Słowo Boże, modlił się o nowe powołania i zbierał ofiary na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  1. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszony program wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Rozpoczniemy tak jak przed rokiem w Adwencie a dalsza część po świętach. Program jest też umieszczony na stronie internetowej parafii i zostanie zamieszczony w następnym numerze Miłosierdzia.
  1. Informujemy, że Rekolekcje Adwentowe planujemy w naszej parafii w terminie od 10-13 grudnia br.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli  i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W zakrystii można także zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz błogosławionego  i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!