Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 12.12.2021

 1. Zapraszamy  wszystkich bardzo serdecznie  na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
 1. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Nauki ze Mszą św. dla dorosłych  w poniedziałek, wtorek i środę o godz.8.30 i 18.00.  Przed Mszą św. nabożeństwa o godz. 8.00 i 17.30. Dla dzieci nauki w poniedziałek, wtorek a w środę ze Mszą św. o godz. 16.30. Dla młodzieży nauki w poniedziałek, wtorek i środę ze Mszą św. o godz.18.00. Ponadto Msza św. na zakończenie rekolekcji dla wszystkich naszych chorych i starszych  z sakramentem namaszczenia w środę o godz.11.00. Zwracamy się z prośbą przywieźmy  Ich do kościoła, pomóżmy przybyć na tę Mszę św. Niech nikogo z nas na rekolekcjach nie zabraknie. Rekolekcje pragniemy transmitować on-line. Adres do transmisji jest dostępny na stronie internetowej parafii.
 1. Spowiedź rekolekcyjna  przed południem od godz.8.00 w poniedziałek, wtorek i środę a po południu w poniedziałek i  wtorek od 17.30 -18.30 a w środę od godz. 16.00 do 18.30. W czwartek, piątek i sobotę okazja do spowiedzi w czasie Mszy świętych. 
 1. Z racji rekolekcji w tym tygodniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci przygotowujących się do I- komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a w zamian dzieci i młodzież przychodzą obowiązkowo na rekolekcje. 
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce. Po Mszy św. wieczornej spotkanie synodalne w salce na plebanii.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. Opłatki wigilijne i świece Caritas można nabywać dziś przy wyjściu z kościoła, a w ciągu   tygodnia w zakrystii  i  w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Opłatki są dostępne także w zakrystii i w biurze parafialnym.
 1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o podanie adresu najlepiej z numerem telefonu osób samotnych  czy rodzin zamieszkałych na terenie naszej parafii, którym jako wspólnota parafialna możemy pomóc w radośniejszym przeżyciu  najbliższych Świąt Bożego Narodzenia.  Zapisane adresy możemy składać w koszyku znajdującym się na ołtarzu św. Józefa lub zgłaszać w zakrystii czy biurze parafialnym.  Dary żywnościowe i słodycze można składać do następnej niedzieli czyli do 19 grudnia br. do kosza wystawionego przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Za wszelką pomoc wyrażamy chrześcijańską wdzięczność.
 1. W poprzednim tygodniu zebraliśmy na ogrzewanie kościoła 6384. Bóg zapłać! Informujemy, że zakupiliśmy 7000 litrów oleju opałowego za 25.550zł.
 1. W następną niedzielę comiesięczna „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na spłatę paliwa do ogrzewania świątyni.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Pisma  można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Ludwik Ziomek  l. 91 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania trzeciego tygodnia Adwentu. Szczęść Boże!