Ogłoszenia Duszpasterskie 13.06.2021

1. W dzisiejszą niedzielę przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W  programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00 po Mszy św. ok. godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
  1. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.  Serdecznie zapraszamy.
  • w poniedziałek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek  – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji misji i  Koła Misyjnego. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w trakcie nabożeństwa czerwcowego.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka  i adoracja do godz. 19.30.
  1. W sobotę  z racji przypadającego 19-dnia miesiąca Braci ze Wspólnoty Mężczyzn  św. Józefa oraz wszystkie inne chętne osoby zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 a po Niej na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą do św. Józefa. Po modlitwie Bracia będą mieli jeszcze krótkie spotkanie.
  1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 1057 zł +20 Euro. Bóg zapłać!
  1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na nowe Stacje Drogi Krzyżowej z mozaiki włoskiej. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś serdecznie dziękujemy.
  1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
  1. W dniach 7-21 czerwca br. trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. Każdy może głosować nawet dzieci. Radni dzielnicy zachęcają do licznego włączenia się w akcję. Szczegółowe informacje na plakacie.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Elżbieta Olszewska l. 88 z ul. Korczaka oraz śp.  Jerzy Nadolski l. 65 z ul. Powstania Wielkopolskiego. . Zmarł także wieloletni i pierwszy organista w naszej parafii Pan Zenon Węsierski l.89. Pogrzeb śp. Zenona odbędzie się w środę: o godz. 10.30 różaniec, o 11.00 Msza św. a około 13.30 pochówek na cmentarzu w Stężycy. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu …
  1. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego, zdrowego tygodnia.  Szczęść Boże!