Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 13.08.2023

 1.  Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim Bożego wypoczynku.
 1. W dzisiejszą niedzielę przypada kolejny Dzień Czuwania Fatimskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a ok. godz. 19.30 procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.
 1. We wtorek tj.15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. W trakcie Mszy świętych będziemy święcić zboże, zioła i owoce. Informujemy, że w tym roku Panie z Koła Misyjnego nie będą rozprowadzać wiązanek z kwiatów i ziół. 
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek: święto poświęcenia archikatedry w Gdańsku-Oliwie;
 • w czwartek: wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego.
 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. za śp. Ks. Kazimierza Południaka – w 1 rocznicę śmierci. Do modlitwy za zmarłego Kapłana serdecznie zapraszamy. 
 1. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na zakup paliwa do ogrzewania naszej świątyni. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
 1. Przypominamy, że w dniach 11-14 września br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, Baranowa Sandomierskiego, Nałęczowa, Wąwolnicy, Zamościa i Krasnobrodu  a w dniach 9-12 października do Wilna i Kowna. Zapisy u Ks. Proboszcza. Osoby zapisane prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł. 
 2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 3. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w redagowaniu naszej gazetki Miłosierdzie. By mogła się ukazywać regularnie potrzeba jeszcze co najmniej jednej osoby. Potrzebna jest podstawowa umiejętność obsługi komputerowej. Chętną osobę prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.  
 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!