Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 13.11.2022

 1. Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w listopadzie w dni powszednie na Drogę Krzyżową w intencji zmarłych o godz. 7.30. 
 1. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii. 
 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
 1. Braci ze wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych panów zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie na plebanii.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ  z prośbą o jej dobre owoce. 
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
 • w środę – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; 
 • w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
 • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
 • w następną niedzielę tj. 20.11.br. uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  
 1. W następną niedzielę „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na remont plebanii, która została wybudowana jako tymczasowa i ma już 40 lat.  Już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za zrozumienie i wszelkie ofiary.  
 1. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Metropolity Gdańskiego wizyta duszpasterska czyli kolęda odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie (tak jak przed pandemią). Oczywiście dla tych, którzy chcą przyjąć kapłana z błogosławieństwem. W związku z tym, że jest nas w parafii tylko 2 kapłanów pragniemy w tym roku kolędę rozpocząć już w Adwencie, tzn. od poniedziałku 28.11.br. Program pierwszej części wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie parafialnej, znajduje się w gazetce Miłosierdzie  i na stronie internetowej parafii.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz błogosławionego  i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!