Ogłoszenia Duszpasterskie 13.11.2022

1. Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w listopadzie w dni powszednie na Drogę Krzyżową w intencji zmarłych o godz. 7.30.
  1. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
  1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
  1. Braci ze wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych panów zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie na plebanii.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w środę – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
  • w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • w następną niedzielę tj. 20.11.br. uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  1. W następną niedzielę „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na remont plebanii, która została wybudowana jako tymczasowa i ma już 40 lat.  Już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za zrozumienie i wszelkie ofiary.
  1. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Metropolity Gdańskiego wizyta duszpasterska czyli kolęda odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie (tak jak przed pandemią). Oczywiście dla tych, którzy chcą przyjąć kapłana z błogosławieństwem. W związku z tym, że jest nas w parafii tylko 2 kapłanów pragniemy w tym roku kolędę rozpocząć już w Adwencie, tzn. od poniedziałku 28.11.br. Program pierwszej części wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie parafialnej, znajduje się w gazetce Miłosierdzie  i na stronie internetowej parafii.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz błogosławionego  i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!