Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 13.12.2020

 1. Zapraszamy  wszystkich bardzo serdecznie  na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
 2. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 3. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 5. Ponieważ w tym roku nie ma rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej dlatego zapraszamy do korzystania ze spowiedzi przedświątecznej  już od dziś: w niedziele i dni powszednie podczas wszystkich Mszy św. Nie odkładajmy pojednania z Bogiem na ostatnie dni. 
 6. Informujemy że, Pasterka w tym roku ze względu na pandemię będzie 24 grudnia o godz. 22.00 i  tradycyjnie o godz.24.00, a dla dzieci Msza św. pasterska w tym dniu o godz. 16.00. Msze św. pasterskie pragniemy także transmitować on-line.
 7. Okres po świętach Bożego Narodzenia to czas tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich  tzw. kolędy.  Niestety w tym roku w sytuacji pandemicznej kierując się troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka tradycyjna kolęda zostaje odwołana. W związku z tym zachęcamy mieszkańców z poszczególnych ulic, u których miała odbyć się wizyta duszpasterska, do udziału w wieczornej Mszy św. w ich intencji, w danym dniu o godzinie 18.00. W czasie tej Mszy św. parafianie otrzymają tekst modlitwy błogosławieństwa rodziny i mieszkania czy domu oraz wodę święconą w buteleczkach. Przedstawiciel rodziny poprowadzi w domu modlitwę o błogosławieństwo dla rodziny i poświęci mieszkanie. Plan kolędy przeżywanej w świątyni przedstawimy w następnym numerze Miłosierdzia.
 8. W związku z tym, że nie będzie w tym roku tradycyjnej kolędy Msze św. wieczorne  w miesiącu styczniu będą sprawowane o godz. 18.00 a nie jak planowaliśmy wcześniej o godz. 16.00. Za zmiany serdecznie przepraszamy. 
 9. Opłatki wigilijne i świece Caritas można nabywać dziś przy wyjściu z kościoła, a w ciągu    tygodnia w zakrystii  i  w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Zabierzmy też opłatki dla sąsiadów, którzy w tym czasie pandemii nie przychodzą do kościoła. Opłatki są dostępne także w zakrystii i w biurze parafialnym.
 10. Parafialny Zespół Caritas w zmienionym składzie zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o podanie adresu najlepiej z numerem telefonu osób samotnych  czy rodzin zamieszkałych na terenie naszej parafii, którym jako wspólnota parafialna możemy pomóc w radośniejszym przeżyciu  najbliższych Świąt Bożego Narodzenia.  Adresy z danymi kontaktowymi możemy wysłać na adres pomoc.redlowo@gmail.com, składać w koszyku znajdującym się na ołtarzu św. Jana Pawła II lub zgłaszać w zakrystii czy biurze parafialnym.  Dary żywnościowe i słodycze można składać do następnej niedzieli czyli do 20 grudnia br. do kosza wystawionego przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Za wszelką pomoc wyrażamy chrześcijańską wdzięczność.
 11. Serdecznie dziękujemy za własnoręcznie wykonane kartki świąteczne dla pacjentów Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie.
 12. W następną niedzielę comiesięczna „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na nowe żyrandole do naszego kościoła.
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli. Listu do Pani a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Pisma  można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 14. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania trzeciego tygodnia Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz