Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.06.2020

 1. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.  W oktawie Bożego Ciała a także w piątek z racji Uroczystość NSPJ procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach nabożeństwa. W czwartek poświęcenie wianków i ziół po Mszy św.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy w tym trudnym czasie pandemii  pobożnie i licznie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała wokół kościoła. Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali piękne ołtarze i dekorację kościoła. Wyrażamy  wdzięczność wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów nawet tam gdzie nie było procesji. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Panów Kościelnych i Braci ze Wspólnoty św. Józefa za czuwanie nad całością. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną ceremonię.  Panu organiście  Igorowi za prowadzenie śpiewów, Panu Przemkowi za nagłośnienie, orkiestrze za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie różańca, młodzieży za niesienie poduszek, osobom, które nad dziećmi czuwały, dorosłym za niesienie sztandarów, chorągwi, baldachimu i tub  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy w taki uroczysty sposób mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażam wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w środę  – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego serca NMP.
 4. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Patronki MB Dobrej Śmierci.
 5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji misji i  Koła Misyjnego. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii. 
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka  i adoracja do godz. 19.30.
 7. W dniu dzisiejszym Metropolita Gdański Abp Sławoj Leszek Głódź będzie przeżywał 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Naszego Pasterza polecamy modlitwom wiernych.  
 8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców  odbędzie się dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.
 9. Przypominamy, że w najbliższą sobotę tj. 20 czerwca br. o godz. 18.00  Ks. Biskup Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym nabożeństwo czerwcowe w sobotę będzie wyjątkowo o godz. 17.00.
 10. Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem, ich rodziców i świadków w piątek o godz. 18.00.
 11. W następną  niedzielę  na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas IV będą  przeżywały rocznicę I-komunii św.  Spotkanie dla rodziców tych dzieci  odbędzie się jutro o godz. 18.45 w kościele.
 12. Spowiedź dla dzieci przed rocznicą I-komunii i ich rodzin w piątek o godz. 16.30.
 13. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 14. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz