Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.11.2021

 1. Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w listopadzie w dni powszednie na Drogę Krzyżową w intencji zmarłych o godz. 7.30. 
 1. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii. 
 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ  z prośbą o jej dobre owoce. 
 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00 zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Kościoła na spotkanie synodalne do salki na plebanii. 
 1. Czcicieli św. Józefa oraz braci ze Wspólnoty Mężczyzn i wszystkich chętnych zapraszamy w piątek z racji 19-go dnia miesiąca  na Msze św. wotywną o św. Józefie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja ze św. Józefem do godz. 19.30. Braci ze Wspólnoty Mężczyzn i wszystkich chętnych Panów po adoracji zapraszamy na spotkanie do salki na plebanii. 
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
 • we wtorek- wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; 
 • w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
 • w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
 • w sobotę – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
 • w następną niedzielę tj. 21.11.br. uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  
 1. W dniu dzisiejszym na sumie parafialnej o godz.10.00 zostaną /zostały/ poświęcone opłatki wigilijne, w które będzie można się zaopatrzyć w zakrystii lub w biurze parafialnym i w niedziele także przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji będą w całości przeznaczone na pokrycie kosztów stacji drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej.
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na „tacę inwestycyjną” –przeznaczone  na nowe stacje drogi krzyżowej. Za wszelkie ofiary także te składane na konto bankowe parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła ogólnopolska zbiórka do puszek na   rzecz migrantów z granic polsko-białoruskiej. Zebrane środki przeznaczone zostaną na finansowanie działań pomocowych dla migrantów oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Ryszard Rogalski l. 81 z ul. Korczaka i śp. Pelagia Wierzbowska l. 86 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich  i  wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz błogosławionego  i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!