Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020

 1. W dniu dzisiejszym nasz Parafianin Ks. Damian Trzebiatowski odprawi Mszę św. prymicyjna w naszym kościele o godz. 13.00. Ze względu na ograniczoną ilość wiernych ta Msza św. prymicyjna będzie transmitowana online. Dla wszystkich, którzy dzisiaj nie będą mogli uczestniczyć w tej uroczystości Ks. Neoprezbiter odprawi Mszę św. jutro o godz. 18.00, w czasie której również udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy. Uczestnicząc we Mszy św. prymicyjnej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami rządzących od dziś w naszym kościele jednorazowo mogą przebywać: 144 osoby (powierzchnia naszego kościoła wynosi bowiem 1440 m2) + 10 osób na chórze (powierzchnia chóru wynosi 105 m2). 
 3. Nabożeństwa majowe codziennie  o godz.17.30  Serdecznie zapraszamy.
 4. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Dostojnego Solenizanta polecamy modlitwom wiernych.
 5. Jutro przypada 100-rocznica urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za osobę Papieża Polaka z prośbą o potrzebne łaski dla całej parafii za przyczyną świętego. Msze św. śpiewem ubogaci schola Epifania, która ubogacała liturgię Wielkiego Tygodnia i odpustu parafialnego.
 6. Jutro także wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w intencji Apostolstwa Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci.
 7. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego.
 8. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i po południu w ramach nabożeństwa majowego.
 9. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 10. W piątek 22 maja br. przypada 24-rocznica poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła. Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich budowniczych zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00.
 11. W piątek po Mszy św. wieczornej Godzinki o Bożym Miłosierdziu  i adoracja do godziny 19.30. 
 12. W następną niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 13. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii także te przesyłane na konto bankowe. Bóg zapłać! Dziękujemy także za troskę w okresie trwającej pandemii o najstarszych, chorych  i ubogich Parafian. 
 14. Słowa podziękowania kierujemy także na ręce tych wszystkich, którzy licznie i pobożnie uczestniczyli w sobotę w nabożeństwie fatimskim.
 15. Informujemy, że Ks. Paweł w tym roku, 27 maja będzie przeżywał 25-rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Uroczystą Mszę św. dostojny Jubilat odprawi w naszym kościele w niedzielę za dwa tygodnie tj. 31maja o godz. 13.00. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego i Niedzielę. Zachęcamy do lektury. Można też nabyć świece z okazji 100-rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Świece zapalamy w czasie modlitwy różańcowej, koronki czy litanii gdy przez wstawiennictwo świętego Papieża Polaka prosimy o wygaśnięcie pandemii.  
 17. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Krystyna Lukowska  l.77 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 18. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.   Szczęść Boże!

Dodaj komentarz