Ogłoszenia Duszpasterskie 18.02.2024

1. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – szczególny czas do przygotowania się na Święta Wielkanocne. Mają nam w tym pomóc: modlitwa, post i jałmużna.
  1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.30; dla dzieci po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.30.
  1. Młodzież klas VIII, która w roku 2025 pragnie przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie jutro tj. poniedziałek o godz. 18.40 w kościele.
  1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek  na godz. 18.00 na Mszę św. a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. Należących do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 do salki na plebani.
  1. Wspólnotę Żywego Różńca św. zapraszamy w sobotę na godz. 7.00 na modlitwę różańcową, na 7.30 na Msze św. w intencji Wspólnoty  a po Niej na wymianę tajemnic.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowe Domu Parafialnego. Bóg zapłać!
  1. Ministerstwo Edukacji Narodowej oddało do konsultacji społecznych nowelizację rozporządzenia w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Jednym z planowanych celów ma być zaprzestanie wliczania oceny z religii do średniej ocen. Niepokojące są również inne doniesienia medialne o zamierzeniach względem lekcji religii w szkołach. W związku z tym zachęcamy rodziców zatroskanych o religijne wychowanie dzieci i młodzieży do składania wniosków i petycji w tej sprawie do ministerstwa. Formularze można znaleźć na stronie Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej www.katecheza.diecezja.gda.pl
  1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce samolotowo-autokarową do Grecji  w terminie od 08-16.04. kwietnia br. Program jest wywieszony w gablotce, na stronie internetowej parafii . Zapisy z uiszczeniem wpisowego w wysokosci 2000 zł do 20 lutego u ks. Proboszcza.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  oraz Miłosierdzia. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności nasz Parafianin: śp. Żdzisław Trapla l. 95 z ul. Powstania Śląskiego. Jego oraz wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!