Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 18.10.2020

 1. Od dnia 17.10.br obowiązuje limit wiernych w kościołach. W strefie czerwonej –  w, której znalazła się Gdynia, jest to1 osoba na 7 m2. Nasz kościół ma powierzchnię 1440 m2 a zatem jednorazowo w świątyni może znajdować się 205 osób. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa oraz zachowaniu dystansu. Wchodząc do świątyni zdezynfekujmy ręce. 
 2. Administrator apostolski Archidiecezji Gdańskiej Bp Jacek Jezierski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.
 3. Katecheza sakramentalna dla dzieci z klas III odbywa się w dotychczasowym porządku (tak jak zajęcia w szkole) natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w niedziele na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na krótkie spotkanie w kościele. (Do czasu przywrócenia zajęć stacjonarnych w szkołach ponadpodstawowych nie będzie katechezy w salce parafialnej ale obowiązkowa jest Msza św. niedzielna i spotkanie po Niej w kościele).
 4. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Misyjna rozpoczynającą Tydzień Misyjny, czas szczególnej modlitwy za misjonarzy służący uwrażliwieniu wszystkich wiernych na sprawy misji. W tym roku przeżywany będzie  pod hasłem Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8)”. 
 5. Nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin dzisiaj o godz. 17.30 a w dni powszednie:  dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorek i piątek o godz.17.30. Zachęcam szczególnie tych, którzy w tym roku na różańcu jeszcze nie byli.
 6. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci a po Niej spotkanie w salce na plebanii. 
 7. We wtorek o godz. 18.00 Msza  św. w intencjach misji i  Koła Misyjnego a po Niej spotkanie w salce na plebanii.
 8. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach różańca o godz. 17.30.
 9. W czwartek  przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. dziękczynna w tym dniu o godz. 18.00.
 10. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 11. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 12. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 13. Wyrażamy wdzięczność za udział w modlitwach w XX Dniu Papieskim oraz za ofiary złożone na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1265 zł. „Bóg zapłać”.
 14. W dniu dzisiejszym taca inwestycyjna przeznaczona na nowe żyrandole do naszego kościoła. Dziękujemy także za ofiary składane w biurze parafialnym na ten cel i przesyłane na konto parafialne. Przypominamy, że została utworzona specjalna księga, do której zapisywani są wszyscy ofiarodawcy. Bóg zapłać!
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 16. Przypominamy, że dzisiaj upływa termin składania różańców wykonanych przez dzieci z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Rozstrzygnięcie konkursu w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.
 17. W związku z tygodniem misyjnym tradycyjna zbiórka do puszek na misje odbędzie się w następną niedzielę.
 18. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Eugeniusz Trąbicki l.89 z ul. Hallera. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny  odpoczynek…
 19. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz