Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 19.02.2023

W dniu dzisiejszym (19. lutego)  przeżywamy 41-rocznicę erygowania naszej parafii. Pragniemy dziękować Panu Bogu za nasza wspólnotę, za budowniczych naszego kościoła i prosić dla Nich i dla całej Parafii o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość nieba. 

W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci a po Niej spotkanie w salce na plebanii. 

 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza  św. w intencjach misji i  Koła Misyjnego a po Niej spotkanie w salce na plebanii.
 1. Od środy rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione według następującego porządku: o godz. 7.30, 9.00 a po południu o godz.17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. 
 1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) od Środy Popielcowej począwszy zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00 do kościoła.
 1. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.  Kazania będzie głosił Ks. kan. dr Tomasz Czapiewski, z parafii św. Józefa w Gdyni Leszczynkach. Serdecznie zapraszamy. 
 1. W czwartek po koronce wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów. 
 1. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek o godz. 8.00 i 18.30 a dla dzieci o godz.16.30.
 1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.00 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. Osoby, które chciałyby włączyć się w codzienne odmawianie różańca również gorąco zapraszamy. Po Mszy św. krótkie obowiązkowe spotkanie Zelatorów w salce na plebanii. 
 1. Chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 12.00 na spotkanie w kościele.
 1. Dziewczynki, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięcej zapraszamy w sobotę 25.02.2023 o godz. 10.00 na spotkanie w kościele. 
 1. Młodzież klas VIII, która w roku 2024 będzie chciała przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w następny poniedziałek tj. 27.02.br o godz. 18.40 w kościele.
 1. Już dziś zapraszamy także wszystkich do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które będziemy przeżywali w naszej parafii w piątym tygodniu Wielkiego Postu,  od 26 -30 marca  tj. od niedzieli do czwartku włącznie.  Poprowadzi je Dominikanin           O. Tomasz Nowak OP.
 1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy  na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii 3725 zł.  Bóg zapłać!
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną przeznaczone na remont plebanii.
 1. Przypominamy, że schola liturgiczna „Epifania” zaprasza wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w śpiew w scholii, by jak najpiękniej  uczestniczyć w Triduum Paschalnym. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w soboty o godz. 18.00 w salce w dolnej kondygnacji kościoła. Więcej informacji u członków scholii lub u  ks. Proboszcza.
 1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce samolotowo-autokarową do Włoch w terminie od 21-28 kwietnia br. Program jest wywieszony w gablotce, na stronie internetowej parafii a także był  zamieszczony w poprzednim numerze Miłosierdzia. Zapisy do końca miesiąca lutego u ks. Proboszcza.
 1. Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni rozpoczyna rekrutację do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego na rok Szkolny 2023/24. Dzień otwarty odbędzie się w sobotę 25.02.br. w godzinach 10.00-13.00 w siedzibie szkoły. Gdyński KATOLIK to szkoła bezpłatna, o wysokim poziomie kształcenia i wychowania w duchu wartości chrześcijańskich.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego,  Niedzieli, Listu do Pani  oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, spokojnego tygodnia i dobrego rozpoczęcia tegorocznego Wielkiego Postu. Szczęść Boże!