Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 19.03.2023

 1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i za tydzień o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy. 
 1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na nabożeństwo  do Bożego Miłosierdzia z Koronką o godz. 15.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 1. Przypominamy, że w następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je dla dorosłych znany dominikanin O. Tomasz Nowak a dla dzieci Ks. Marian Kożyczkowski. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce, znajduje się na stronie internetowej parafii a był zamieszczony w poprzednim numerze Miłosierdzia.
 1. W dniu jutrzejszym przeżywamy Uroczystość Św. Józefa (przeniesioną ze względu na niedzielę na dzień jutrzejszy). Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie członków Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci i Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. W intencji tych grup zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana.  
 1. W poniedziałek po Koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
 1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. a potem na spotkanie w salce na plebanii.
 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego a po Niej spotkanie Koła w salce na plebanii.
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek zapraszamy całe rodziny na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 19.00. Przejdziemy trasą jak w ubiegłych latach. Na to nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece lub znicze, które na zakończenie złożymy przy krzyżu misyjnym, a także portrety św. Jana Pawła II.
 1. W piątek ponadto droga krzyżowa o godz. 8.00 i o 16.30 dla dzieci.
 1. Bracia ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa zapraszają wszystkich chętnych do całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w nocy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie w piątek po drodze krzyżowej ulicami parafii a zakończenie w sobotę przed Mszą św. o godz. 7.30.
 1. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 7.30 i 9.00.  Jest to również  Dzień Świętości Życia. W tym dniu wierni rozpoczynają  Duchową Adopcję Dziecka Poczętego na Mszy o godz. 9.00. Chętni do podjęcia Duchowej Adopcji proszeni są o kontakt  z ks. Marianem zaraz po Mszy św.
 1. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  wyjątkowo o godz. 9.00. O godz. 8.30. różaniec a po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych. 
 1. W najbliższą sobotę dzieci  z klas III przystąpią do pierwszej spowiedzi.  Dzieci i ich rodziców zapraszamy na godz. 10.30 (pierwszą grupę) i o godz. 11.00 (drugą grupę) do kościoła na nabożeństwo pokutne, po którym najpierw dzieci a później rodzice przystąpią do sakramentu pokuty i pojednana.
 1. Chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 12.00 na spotkanie w kościele.
 1. Dziewczynki, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięcej zapraszamy na próbę w sobotę  o godz. 11.00 do kościoła. 
 1. Przypominamy, że organizujemy dla dzieci konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11.30. 
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone na remont plebanii.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 1. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 10 zł).
 1. Udających się w kwietniu na pielgrzymkę do Południowych Włoch zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 do salki na plebanii. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane  udziałem w  tej pielgrzymce proszone są również o przybycie na to spotkanie. 
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, i naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W następną niedzielę 26.03. w nocy przestawiamy zegarki o godzinę do  przodu z godz. 2.00 na 3.00. Śpimy o godzinę krócej. Rozpoczyna się czas letni.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Kazimierz Pszczoliński  l.88  z  ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej, śp. Jacek Ciesielski l.72 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Anna Dowigiałło l. 78 z ul. Kopernika. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!