Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 19.05.2024

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.
 1. W środę przeżywamy 28-rocznicę konsekracji naszego kościoła. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękowali za wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni. 
 1. Nabożeństwa majowe codziennie  o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy.
 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i po południu  w ramach nabożeństwa majowego. 
 1. W następną niedzielę przypada Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, którym życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, wdzięczności od dzieci a zmarłym radości nieba. 
 1. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godziny 19.30. 
 1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.00 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła;
 • w czwartek:  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
 • w niedziele za tydzień: uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 1. Młodzież klas VIII, która za rok przyjmie sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 do kościoła.
 1. Ministerstwo Edukacji Narodowej otworzyło konsultacje publiczne dotyczące projektu organizacji lekcji religii i etyki w publicznych przedszkolach i szkołach. Z punktu widzenia wychowania chrześcijańskiego i etycznego można je ocenić jako dyskryminujące i wykluczające. Proponowane rozwiązania przełożą się na zmniejszanie uczestników zajęć z powodów logistycznych, nie zaś światopoglądowych. Zachęcamy do pisemnej wypowiedzi do Ministerstwa Edukacji Narodowej na adres tradycyjny lub adresy mailowe: katarzyna.lubnauer@men.gov.pl, kancelaria@men.gov.pl, barbara.nowacka@men.gov.pl.
 1. Zachęcamy także do propagowania akcji „Rodzicu – Inwestuj, nie wypisuj!”, aby uświadomić rodziców uczniów o ich wpływie na organizację lekcji religii w przedszkolach i szkołach. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 1. Pielgrzymów, którzy w kwietniu byli w Grecji zapraszamy na spotkanie po pielgrzymkowe w poniedziałek o godz. 19.00 do salki w kościele.
 1. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego. Od poniedziałku rozpoczęliśmy prace rozbiórkowe. Tak dla informacji podajemy, że utylizacja papy z dachu, wełny mineralnej styropianu ze ścian i innych materiałów to koszt 12.200 zł. Od wtorku rozpocznie się burzenie przy pomocy ciężkiego sprzętu. To dzieło przebudowy Domu Parafialnego możemy też wesprzeć ofiarami przesyłanymi na konto parafii lub składanymi w biurze parafialnym z wpisem do Księgi Ofiarodawców. Bóg zapłać! Bezpieczny przebieg prac polecamy Waszym modlitwom.
 1. Wyrażamy wdzięczność Braciom ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i wszystkim osobom, które w ostatnich dniach pomagały przy przygotowaniu pomieszczeń do prac związanych z  rozbiórką części plebanii. Bóg zapłać!
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 2. Przy wyjściu z kościoła (lub w zakrystii) można też zakupić emblematy na Boże Ciało.
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp.  Maciej Dajnowicz l.61 z ul. Legionów. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!