Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 19.06.2022

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz.17.30. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa aż do czwartku włącznie.  Serdecznie zapraszamy. W czwartek poświęcenie wianków i ziół po Mszy św.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali piękne ołtarze i dekorację kościoła. Wyrażamy  wdzięczność wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów oraz trasę procesji. Także osobom, które na czas procesji przestawiły swoje samochody. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Braci ze Wspólnoty św. Józefa za czuwanie nad całością i kierowanie ruchem. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza na czele z Panem Janem i Panem Przemkiem za piękną ceremonię. Panom Kościelnym, Panu organiście  Waldemarowi i Przemkowi za prowadzenie śpiewów, osobom niosącym tuby, orkiestrze za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie poduszki, osobom, które nad dziećmi czuwały, dorosłym za niesienie sztandarów, chorągwi i baldachimu,  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy w taki uroczysty sposób mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażam wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. W środę Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego: dla dzieci ze szkoły podstawowej  w piątek o godz. 8.00 a dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w czwartek  o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli i wychowawców, by podziękować za cały rok nauki i prosić o bezpieczne wakacje.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka  i adoracja do godz. 19.30.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w czwartek, 23.06 –uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela i Dzień Ojca;
 • w piątek, 24.06 – uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa –Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje post i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;
 • w sobotę 25.06 – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji Wspólnoty a po Niej na spotkanie do salki na plebanii.
 1. Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego we wtorek o godz. 18.00. 
 1. Wyrażamy wdzięczność za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone na prace remontowe w górnej części kościoła, w okolicach metalowego krzyża, gdzie popękał tynk. Bóg zapłać!
 1. Poszukujemy osoby do pracy w kuchni na plebanii. Oczywiście za wynagrodzeniem. Gdyby ktoś znał taka osobę to proszony jest o kontakt z Ks. Proboszczem.
 1. Pani (Polka) poszykuje mieszkania lub pokoju do wynajęcia. Informacje  w zakrystii.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 1. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, błogosławionego, słonecznego tygodnia.  Szczęść Boże!