Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 18.06.2023

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy. 
 1. W poniedziałek Ks. Marian będzie przeżywał 24 rocznicę świeceń kapłańskich. Msza św. w intencji Jubilata zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 7.30. Jubilata polecamy modlitwom wiernych.
 1. Kolejne spotkanie dla młodzieży klas VIII, kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 1. W środę Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego: dla dzieci ze szkoły podstawowej  w piątek o godz. 8.00 a dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w czwartek  o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli i wychowawców, by podziękować za cały rok nauki i prosić o bezpieczne wakacje.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka  i adoracja do godz. 19.30.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
 • w sobotę –uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 1. W piątek przypada Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa św. Józefa. W intencji wszystkich ojców w sposób szczególny będziemy się modlili w piątek w czasie wieczornej Mszy św. a dla zmarłych będziemy wypraszać Królestwo Niebieskie. 
 1. W sobotę 24.06.br. nasz Parafianin Patryk Zybert przyjmie święcenia diakonatu w Katedrze Oliwskiej o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w tej radosnej dla parafii uroczystości. Kandydatów do święceń diakonatu polecamy modlitwie wiernych.
 1. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji Wspólnoty a po Niej na spotkanie do salki na plebanii.
 1. Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego we wtorek o godz. 18.00. 
 1. Wyrażamy wdzięczność za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone na remont plebanii. Bóg zapłać!
 1. Przypominamy, że w czasie wakacji zmianie ulegnie porządek niedzielnych Mszy świętych. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. W ich miejsce będzie jedna Msza św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. nie ulegają zmianie. A zatem od 2 lipca do 27 sierpnia włącznie Msze św. niedzielne będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę, List do Pani i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Urszula Zawaracka l.94 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Zbigniew Miłaszewski l.79 z ul. Legionów. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, błogosławionego, słonecznego tygodnia.  Szczęść Boże!