Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 19.07.2020

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w środę – święto św. Marii Magdaleny;
  • w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; 
  • w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • w sobotę – święto św. Jakuba, Apostoła.
 3. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego.
 5. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 6. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 8. W sobotę,  25 lipca z okazji dnia św. Krzysztofa –patrona kierowców zapraszamy wszystkich kierujących pojazdami na Mszę św. na godz. 18.00, będziemy się za nich modlili, aby dobrze i w stanie trzeźwości korzystali z pojazdów i uniknęli nieszczęśliwych wypadków. Po Mszy św. poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów na placu przed kościołem.
 9. W niedzielę 26 lipca  wyrusza XXXV Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. inaugurująca w tym dniu o godz. 6.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, po której pielgrzymi wyruszą na 18-dniowy szlak pątniczy. W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa pielgrzymka będzie miała charakter wahadłowy. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 10. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone w dniu dzisiejszym ofiary przeznaczone na instalację alarmu i monitoringu naszego kościoła, by zapobiec kradzieżom i innym incydentom. 
 12. Na prośbę wielu Parafian pragniemy zamontować w naszej świątyni nowe żyrandole. Po uzgodnieniu z Parafialną Radą Ekonomiczną przedstawiamy do wyboru 2 projekty nowych żyrandoli. Zdjęcia projektu i wizualizacji  są umieszczone na tablicy, przy schodach prezbiterium. Każdemu projektowi odpowiada inny kolor kartki.  Prosimy Parafian o dokonanie wyboru przez wrzucenie do skrzynki kartki z kolorem  odpowiadającym wybranemu przez Państwo projektowi. Za dokonanie wyboru serdecznie dziękujemy.
 13. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz