Ogłoszenia Duszpasterskie 19.11.2023

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za ofiary złożone na tacę, którymi mogliśmy wesprzeć tę uczelnie przygotowującą przyszłych kapłanów dla naszej archidiecezji.
  1. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zaprasza  na modlitwę za naszych zmarłych – na drogę krzyżową odprawianą w dni powszednie listopada o godz. 8.00.
  1. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
  1. Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego we wtorek o godz. 18.00.
  1. Grupę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 19.30.
  1. Wspólnotę Żywego Różańca św. zapraszamy w sobotę na różaniec o godz. 7.00. a o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji tej wspólnoty i wymianę tajemnic.
  1. W dzisiejszym numerze Miłosierdzia umieszczony jest program wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Rozpoczniemy tak jak przed rokiem w Adwencie  od 04.12.br. a dalsza część po świętach. Program jest również wywieszony w gablocie i  na stronie internetowej parafii.
  1. Poświęcone opłatki wigilijne tak jak w latach poprzednich są dostępne w zakrystii  i w biurze parafialnym.
  1. Przy wyjściu z kościoła można też zakupić lampiony na Roraty, które będą sprawowane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. oraz  świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę  ofiary na „tacę inwestycyjną” –przeznaczone  na przebudowę domu parafialnego. Zebraliśmy 6102,66 zł. „Bóg zapłać”.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłosierdzia.  Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodni odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Zofia Celińska l. 82 z ul. Powstania Śląskiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.