Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 19.12.2021

 1. Do czwartku włącznie zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.30. Już dziś pragniemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom, młodzieży i dorosłym za  udział w adwentowych roratach. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce Ks. Pawła za piękne przybliżenie Ziemi Świętej. 
 1. W piątek będziemy przeżywali Wigilię. Msze św. o godz. 7.00 i 8.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz.18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. pasterską na godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne, grzechotki, bębenki, fujarki – by radośnie powitać nowonarodzonego  Pana Jezusa. 
 1. Spowiedź  od poniedziałku do czwartku od godz.  6.30 – 9.00 i od 17.00 – 18.30. W piątek  tylko od godz. 7.00 – 9.00. W I Dzień Świąt spowiedzi nie będzie.
 1. Pasterka dla dorosłych i młodzieży pod opieką rodziców o godz. 22.00 i tradycyjnie o północy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Msze św. pasterskie pragniemy także transmitować on-line. Podobnie Msze św. o godz. 10.00 i 11.30 w święta  i w niedzielę. Są jeszcze wolne intencje na pasterkę o godz.22.00.
 1. W czasie Świąt na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne.
 1. W sobotę – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg niedzielnego porządku. Natomiast w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą  niedziele.
 1. Wspólnotę Miłosierdzia Bożego zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
 1. Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w salce na plebanii. 
 1. Biuro parafialne  czynne będzie w tym tygodniu w  poniedziałek, wtorek i czwartek według dotychczasowego porządku, w piątek będzie nieczynne.
 1. Okres po świętach Bożego Narodzenia to czas tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich  tzw. kolędy.  W tym roku w sytuacji pandemicznej kolęda będzie wyglądała tak jak w poprzednim roku.  W związku z tym zachęcamy mieszkańców z poszczególnych ulic, u których miała odbyć się wizyta duszpasterska, do udziału w wieczornej Mszy św. w Ich intencji, w danym dniu o godzinie 18.00. Plan kolędy przeżywanej w świątyni wywieszony jest w gablocie  oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gazetce Miłosierdzie. Istnieje także możliwość zaproszenia kapłana na tradycyjne odwiedziny kolędowe do swojego domu czy mieszkania. Trzeba wówczas zgłosić to osobiście w zakrystii lub w biurze parafialnym. Taka kolęda odbyła by się w dniu kiedy przypada termin Mszy św. w kościele o umówionej wcześniej godzinie.
 1. Opłatki wigilijne i świece Caritasu można nabywać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w dniu dzisiejszym ofiary przeznaczone na spłatę oleju opałowego do ogrzewania świątyni. „Bóg  zapłać”. 
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Jadwiga Kowalska   l. 71 z ul. Suchanka, śp. Irena Staniszewska l. 85 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Ewa Szumilas l.66 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 1. Życzmy wszystkim dobrej niedzieli, pełnej radości Wigilii i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.  Szczęść Boże!