Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem przez organy państwowe stanu zagrożenia epidemicznego Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ograniczył liczbę uczestników Mszy św. do 50 osób
 2. Przypominamy, że 13 marca  Ks. Arcybiskup wydał dyspensę zwalniająca od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. (Program transmisji Mszy św. umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej parafii).
 3. Komunię św. możemy przyjmować na rękę, znak pokoju przekazujemy przez pokłon, nie żegnamy się wodą święcona z kropielnicy.
 4. W następna niedzielę ( o ile nic się nie zmieni) Msze św. od godz. 7.00 – do 13.00 będą sprawowane co godzinę (tj. o 7.00, 8.00, 9,00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 ) oraz o godz. 18.00.
 5. Na zakończenie Mszy św. śpiewamy suplikacje.
 6. Zawieszone zostają nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Różaniec, Koronki do Bożego Miłosierdzia, a także bierzmowania, przygotowanie do bierzmowania i          I-komunii św., spotkania grup duszpasterskich i pielgrzymki.
 7. Odwołane są rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 8. Spowiedź  w naszej parafii codziennie w trakcie Mszy św. i od godz. 17.00 – 18.30.
 9. Kapłani będą codziennie o godz. 20.30 odmawiać różaniec w intencjo osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Prosimy, aby wierni w tym samym czasie w swoich rodzinach modlili się w łączności z kapłanami.
 10. Pamiętajmy o osobach starszych i chorych w ramach pomocy sąsiedzkiej. Grupa Miłosierdzia naszej parafii organizuje pomoc osobom potrzebującym ( zakupy, spacer z pieskiem itp.)Osoby takie można zgłaszać telefonicznie (459 310 191) lub  na e-mail: (redlowo.parafia@gmail.com). Osoby, które chciałyby się włączyć w tę pomoc proszone są o również o zgłaszanie się telefonicznie lub mailowo na podany wyżej numer czy mail. Numer telefonu czy adres maila są też dostępne w gablotce i na stronie parafii.
 11. Słuchajmy informacji z mediów i zawartych na naszej stronie internetowej.
 12. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła. Ogłoszenia zawarte w Miłosierdziu są nieaktualne.
 13. Prosimy wszystkich o gorącą modlitwę i post w intencji ustąpienia pandemii. 
 14. Ks. Arcybiskup prosi: „najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa  – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu i ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi. Przeżywajmy ten Wielki Post w duchu nadziei.  Niech takie będą nasze wielkopostne postanowienia podejmowane z miłości i w duchu odpowiedzialności za siebie i za innych.” My Wasi duszpasterze też o to gorąco prosimy.

Dodaj komentarz