Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 20.03.2022

 1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i za tydzień o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy. 
 1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także nabożeństwo  do Bożego Miłosierdzia a Koronką o godz. 15.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 1. W piątek zapraszamy całe rodziny na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 19.30. Przejdziemy trasą jak w ubiegłych latach. Na to nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece lub znicze, które na zakończenie złożymy przy krzyżu misyjnym.
 1. W piątek ponadto droga krzyżowa o godz. 9.00 i o 16.30 dla dzieci.
 1. W naszej parafii modlimy się w  intencji pokoju na Ukrainie i za naród ukraiński w czasie  Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 7.30 – 8.30 a także  od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 – 18.00 a w piątki od 15.00 – 16.30.
 2. Dary dla mieszkańców Ukrainy z parafii p.w. Św. Anny i Mikołaja w Rohatynie gdzie proboszczem jest ks. Jan Wójcik, posługujący wcześniej w naszej parafii można składać przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Lista niezbędnych produktów znajduje się na plakacie. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone do tej pory dary. 
 1. We wtorek o godz. 18.00  Ks. Biskup Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym w tym dniu wyjątkowo nie będzie adoracji od godz. 17.00-18.00.
 1. Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem, ich rodziców i świadków w poniedziałek od godz. 17.00.
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 8.30 i 18.00.  Jest to również  Dzień Świętości Życia. W tym dniu wierni rozpoczynają  Duchową Adopcję Dziecka Poczętego na Mszy wieczornej o godz. 18.00. Chętni do podjęcia Duchowej Adopcji proszeni są o kontakt  z ks. Pawłem zaraz po Mszy św.
 1. W najbliższą sobotę tj. 26.03.br. dzieci  z klas III przystąpią do pierwszej spowiedzi.  Dzieci i ich rodziców zapraszamy na godz. 10.00 do kościoła na nabożeństwo pokutne, po którym najpierw dzieci a później rodzice przystąpią do sakramentu pokuty i pojednana.
 1. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie wyjątkowo tylko w godzinach przedpołudniowych: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 10.00.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone na  II część stacji drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej. Planowany montaż na przełomie września i października. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 1. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 8 zł).
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, i naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. Pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 zaprasza przyszłych uczniów wraz z rodzicami  na dzień otwarty do szkoły  w sobotę 2 kwietnia br.  w godzinach od 10.00 – 13.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 1. W następną niedzielę 27.03. w nocy przestawiamy zegarki o godzinę do  przodu z godz. 2.00 na 3.00. Śpimy o godzinę krócej. Rozpoczyna się czas letni.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Michał Raszeja  l.41  z  ul. Szarych Szeregów oraz śp. Lech Wojtkowski l. 87 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!