Ogłoszenia Duszpasterskie 20.06.2021

1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski od dnia 20 czerwca br. przestaje obowiązywać dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej wprowadzona w związku z pandemią Civid-19.
  1. Od następnej soboty tj. 26.06. br. zmienia się limit osób w kościele do 75% miejsc. Do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych. Nadal obowiązuje dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa maseczką oraz dystans 1,5 m.
  1. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli i wychowawców, by podziękować za cały rok nauki i prosić o bezpieczne wakacje.
  1. We środę przypada Dzień Ojca. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszych Ojcach.
  1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i po południu w ramach nabożeństwa czerwcowego.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka  i adoracja do godz. 19.30.
  • w poniedziałek 21.06 – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • w czwartek, 24.06 –uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  • w piątek, 27.06 – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.
  1. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji wspólnoty a po Niej na spotkanie do salki na plebanii.
  1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. a po Niej na spotkanie do salki na plebanii.
  1. Wyrażamy wdzięczność za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone na stacje drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej. Bóg zapłać! Rozpoczęcie prac montażu pierwszych 7 stacji planowane jest na początek października br.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
  1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Stanisława Wroniewicz l. 58 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Anna Karnat l.94 z ul. Wiosny Ludów. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, błogosławionego, słonecznego tygodnia.  Szczęść Boże!