Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 20.08.2023

 1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
 1. W sobotę  przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.  
 1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na Różaniec, o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji wspólnoty  i wymianę  tajemnic różańcowych.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają ponadto:
  •  w poniedziałek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża;
  •  we wtorek – wspomnienie NMP Królowej;
  • w czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną przeznaczone na zakup paliwa do ogrzewania naszego kościoła. 
 1. Dziękujemy także za ofiary złożone do puszek w miniony wtorek przeznaczone na pomoc tym, którzy  ucierpieli wskutek powodzi w Słowenii. Zebraliśmy 1916, 34 zł. 
 1. Od niedzieli za 2 tygodnie czyli od 3 września br. wracamy do tradycyjnego porządku Mszy św. niedzielnych czyli rano o godz. 7.00 i 8.30 potem o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 1. Przypominamy, że w dniach 11-14 września br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, Zamościa i okolic  a w dniach 9-12 października do Wilna i Kowna. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u Ks. Proboszcza. Osoby zapisane prosimy o wpłatę zaliczki. 
 1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Anna Ratyńska-Karol z ul. Powstania Śląskiego. Ją  i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!