Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

ogłoszenia Duszpasterskie 20.10.2019

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Misyjna rozpoczynającą Tydzień Misyjny – tydzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. 
 2. Nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin dzisiaj o godz. 17.30 a w dni powszednie:  dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorek i piątek o godz.17.30. Zachęcam szczególnie tych, którzy w tym roku na różańcu jeszcze nie byli.
 3. We wtorek  przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II.
 4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach różańca o godz. 17.30.
 5. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 7. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św.  zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 8. Wyrażamy wdzięczność za udział w modlitwach w XIX Dniu Papieskim, w Czuwaniu Fatimskim oraz za ofiary złożone na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1631 zł. „Bóg zapłać”.
 9. W dniu dzisiejszym taca inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów nowego wystroju wnętrza naszego prezbiterium. Dziękujemy także za ofiary składane w biurze parafialnym na ten cel i przesyłane na konto parafialne. Przypominamy, że została utworzona specjalna księga, do której zapisywani są wszyscy ofiarodawcy. Wyrażamy wdzięczność także Panom za pomoc przy pracach dotyczących nowego prezbiterium i Paniom za pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. Jeszcze raz wszystkim  – Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 11. Przypominamy, że dzisiaj upływa termin składania różańców wykonanych przez dzieci z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Rozstrzygnięcie konkursu w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.
 12. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii s. Irenę Radzymińską z Instytutu Miłosierdzia Bożego, którego założycielem jest bł. ks. Michał Sopoćko, spowiednik św. Siostry Faustyny. Siostra przedstawi nam historię i duchowość pierwszego obrazu „Jezu ufam Tobie! Przy okazji będzie możliwość nabycia książek: „Pierwszy Wizerunek” i „Święto Miłosierdzia Bożego”.
 13. W związku z tygodniem misyjnym tradycyjna zbiórka do puszek na misje odbędzie się w następną niedzielę.
 14. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz