OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.11.2022

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  1. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w ostatnie już dni listopada na modlitwę za naszych zmarłych – na drogę krzyżową odprawianą w dni powszednie o godz. 7.30.
  1. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
  1. Grupę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 20.00.
  1. Od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przynoszą na roraty lampiony, które można wykonać w domu albo zakupić przy wyjściu z kościoła.
  1. Od przyszłego poniedziałku, tj. od 28.11.br. rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli tzw. kolędę według następującego porządku:
  • w poniedziałek, 28 listopada: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 8 i 9;
  • we wtorek, 29 listopada:  ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 10, 11 i 12;
  • w środę, 30 listopada:  ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 14 i 16;
  • w czwartek, 01 grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 15 i 18;
  • w sobotę, 03 grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 19, 23.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00.

1.  Biuro parafialne w okresie kolędy (czyli od następnego poniedziałku) czynne będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 10.00.
  2. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego w raz z którym będziemy modlili się w intencji powołań kapłańskich. Ofiarami na tacę będziemy  mogli wesprzeć tę uczelnie przygotowującą przyszłych kapłanów dla naszej archidiecezji.
  1. Poświęcone opłatki wigilijne oraz  świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom tak jak w latach poprzednich są dostępne a także w zakrystii  i  w biurze parafialnym.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na „tacę inwestycyjną” –przeznaczone  na remont plebanii. „Bóg zapłać”.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani  i  Miłosierdzia.  Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tego ostatniego tygodnia roku kościelnego.