Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 21.08.2022

 1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim Bożego wypoczynku.
 1. W czwartek 18.08. br. odszedł do wieczności Ks. Kazimierz Południak, który od od 15.06.2015 r. posługiwał w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się jutro według takiego programu.  O godz. 17.00. wprowadzenie trumny do kościoła i różaniec, o godz. 18.00 Msza św. parafialna z udziałem wiernych z parafii, po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 20.00 Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu, kapłanów z rocznika święceń zakończona Apelem Jasnogórskim. We wtorek  o godz. 10.00 różaniec, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława Szlachetki. W środę w Grudziądzu w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Bydgoska 3) o godz. 10.30 różaniec a o godz. 11.00 Msza św. Po Eucharystii pochówek na cmentarzu farnym ( ul. Cmentarna).

Rodzina prosi, by do Redłowa nie przynosić kwiatów a w zamian za to można będzie złożyć ofiarę na Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni Oksywiu. (Będą wolontariusze). Osoby, które chciałyby pojechać do Grudziądza proszone są o zapisanie się w zakrystii. Wyjazd w środę o godz. 8.45 z przystanku przy plebani.  

 1. W związku z tym biuro parafialne w najbliższy poniedziałek będzie czynne od godz. 9.00- 10.00. Po południu będzie nieczynne.
 1. Witamy, już dziś oficjalnie w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza Ks. Mariana Kożyczkowskiego i życzymy Mu wiele Bożego błogosławieństwa i radości z posługi pośród nas. Jednocześnie żegnamy  Ks. Pawła Jakimcio, któremu dziękujemy za 4 lata posługi w naszej parafii oraz życzymy również błogosławieństwa i gorliwości na nowej placówce. i
 1. W piątek  przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.   
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają ponadto:
  •    w środę: święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  •    w sobotę: wspomnienie św. Moniki;
 1.   W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 1. Już dziś informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych zostanie odprawiona w następny czwartek tj. 1.09.br. o godz. 8.00, a dla uczniów szkół średnich o godz. 18.00. W tym dniu po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele dla młodzieży, która pragnie w 2023 roku przyjąć sakrament bierzmowania. Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów odbędzie się w niedzielę tj. 04.09. na Mszy św. o godz. 11.30.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w następnym roku mają przystąpić do I-komunii św. odbędzie się w poniedziałek tj. 05.09.br. o godz. 19.00 w kościele.
 1. Dziękujemy też Paniom z Koła misyjnego za przygotowanie wiązanek kwiatów i ziół na Uroczystość Wniebowzięcia NMP i za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na cele misyjne. Zebrano 2543 zł. 
 1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Helena Talkowska l. 103 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Sławomira Starobrat-Kmieciak l. 79 z ul. Kopernika i śp. Maria Alfut l. 86 z ul. Cylkowskiego. Je, śp. Ks. Kazimierza i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!