Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 21.11.2021

 1. W dniu dzisiejszym w Uroczystość Chrystusa Króla- patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego modlimy się za moderatorów i kleryków. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium.
 1. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w ostatnie już dni listopada na modlitwę za naszych zmarłych – na drogę krzyżową odprawianą w dni powszednie o godz. 7.30. 
 1. Grupę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 19.30.
 1. Od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przynoszą na roraty lampiony, które można wykonać w domu albo zakupić przy wyjściu z kościoła.  
 1. Poświęcone opłatki wigilijne są dostępne w zakrystii  i  w biurze parafialnym.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę ofiary na „tacę inwestycyjną” –przeznaczone  na nowe stacje drogi krzyżowej. Zebraliśmy 5367,70 zł. Bóg zapłać także za ofiary składane w biurze parafialnym czy przesyłane na konto parafialne.
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, NiedzieliMiłosierdzia.  Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła ogólnopolska zbiórka do puszek na   rzecz migrantów z granic polsko-białoruskiej. Zebrane środki przeznaczone zostaną na finansowanie działań pomocowych dla migrantów oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Wit Krupa l. 80 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Łucja Lorek l. 91 z ul. Cylkowskiego. Ich  i  wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tego ostatniego tygodnia roku kościelnego. Szczęść Boże!