Ogłoszenia Duszpasterskie 22.01.2023

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
  1. We wtorek po Mszy św. o godz. 15.00  Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkich chętnych na godz. 15.40 do salki na plebanii na film pt. „Moja autostrada do nieba” o bł. Carlo Acutisie i Eucharystii.
  2. W  środę  Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 15.00.
  1. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu według następującego porządku:
  • w poniedziałek 23 stycznia: ul. Herberta 7 i ul. Kisielewskiego;
  • we wtorek 24 stycznia : ul. Legionów 100;
  • w środę 25 stycznia: ul. Legionów 102 ABCD;
  • w czwartek 26 stycznia: ul. Legionów 107 A-K;
  • w piątek 27 stycznia: ul. Legionów 107 L-S;
  • w sobotę 28 stycznia: ul. Legionów 109 – 117.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00. Wizytę duszpasterską kończymy w naszej parafii w następny poniedziałek. Od następnego wtorku przez kolejne dni będzie kolęda dodatkowa. Kto z różnych przyczyn nie mógł przyjąć kapłana z błogosławieństwem w wyznaczonym czasie może zgłosić się po Mszy św. w zakrystii i umówić termin przybycia kapłana.

1. Biuro parafialne w okresie kolędy  czynne będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 10.00 a w sprawach pilnych prosimy kontaktować się także po popołudniowej Mszy św.
  1. W okresie kolędy do najbliższego piątku włącznie Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 15.00. W sobotę i niedzielę o godz. 18.00.
  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
    • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora K-ła;
    • w środę – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
    • w czwartek – wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa;
    • w sobotę– wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła;
  1. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 7.30. O godz. 7.00 różaniec a po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
  1. W dniu dzisiejszym  taca inwestycyjna przeznaczona jest na remont plebanii. Za zrozumienie i wszelkie ofiary, także te przesyłane na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W  minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki : śp. Alfreda Tomczak      l. 96 z ul. Powstania Śląskiego śp. Teresa Grochowalska l. 93 z ul. Powstania Śląskiego i śp. Agata Kanabaj l. 89 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.