Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 22.12.2019

  1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 13.00 J.E. Ks. Bp Zbigniew Zieliński dokona poświęcenia naszego nowego tabernakulum i prezbiterium. Do udziału w tej Eucharystii serdecznie zapraszamy. 
  2. W poniedziałek zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 6.30. Już dziś pragniemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom, młodzieży i dorosłym za  udział w adwentowych roratach. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce Ks. Pawła za piękne przybliżenie osoby Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego, który  w czerwcu 2020 r. zostanie ogłoszony błogosławionym. 
  3. Wyrażamy także wdzięczność tym wszystkim, którzy przez udział w  rekolekcjach adwentowych przygotowywali się na przeżywanie Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Bóg zapłać!
  4. We wtorek przeżywamy Wigilię. Msze św. o godz. 7.00 i 8.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz.18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. pasterską na godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne, grzechotki, bębenki, fujarki – by radośnie powitać nowonarodzonego  Pana Jezusa. 
  5. Spowiedź  jutro od godz.  6.30 – 9.00 i od 17.00 – 18.30. We wtorek tylko od godz. 7.00 – 9.00. W święta spowiedzi nie będzie.
  6. Pasterka dla dorosłych i młodzieży pod opieką rodziców tradycyjnie o północy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  7. W czasie Świąt na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne.
  8. We wtorek – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg niedzielnego porządku. Natomiast w środę – w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą  niedziele.
  9. Biuro parafialne  czynne będzie w poniedziałek i wtorek według dotychczasowego porządku, w święta będzie nieczynne, a po świętach i przez cały styczeń ze względu na kolędę będzie otwarte w nieco zmienionym porządku tzn. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00-10.00 a w sytuacjach nagłych prosimy o kontakt z kapłanem zaraz po Mszy św. wieczornej.
  10. Opłatki i świece wigilijne Caritas  można nabywać przy wyjściu z kościoła.
  11. Wizytę duszpasterską czyli kolędę – rozpoczniemy od piątku w następującym porządku:  
   • w piątek, 27.12: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 8.9.10,11;  
   • w sobotę, 28.12: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 12,14,16;
   • w niedzielę, 29.12: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej18,19,23.

   Serdecznie prosimy, by na kolędzie  była obecna cała rodzina oraz by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty od religii i uzupełniony indeksy katechetyczne.  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w soboty i niedziele od godz. 15.00.

  12. Plan kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń  oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
  13. Przypominamy, że w styczniu 2020 roku ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 16.00 a nie o godz. 18.00. W soboty, niedziele i I-piątek miesiąca Msza św. wieczorna będzie tradycyjnie o godz. 18.00. Nabożeństw do Miłosierdzia Bożego będzie w piątki o godz. 15.00.
  14. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy  na spłatę nowego wystroju prezbiterium 8434,27 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie staropolskim „Bóg  zapłać”. 
  15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Świąteczne numery tych pism można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
  16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Józef Czajka l. 85 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Jego i wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.
  17. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pełnej miłości rodzinnej Wigilii i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.  Szczęść Boże.

Dodaj komentarz