Ogłoszenia Duszpasterskie 23.02.2020

1. Od środy rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30 a po południu o godz.17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
  2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.15; dla dzieci o godz. 16.30, a dla  młodzieży o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  4. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.  Kazania będzie głosił Ks. dr Łukasz Białk z parafii św. Wojciecha w Kielnie. Serdecznie zapraszamy.
  5. Już dziś zapraszamy także wszystkich do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które będziemy przeżywali w naszej parafii w czwartym tygodniu Wielkiego Postu od 22 -25 marca tj. od niedzieli do środy. Poprowadzi je Ks. dr Antoni Balcerzak, salezjanin, wykładowca WSKSiM w Toruniu.
  6. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej grupy zapraszamy we wtorek na Mszę św. na godz. 18.00 a potem na spotkanie do salki na plebanii.
  7. Chłopców, którzy chcą zostać  ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 na spotkanie do kościoła.
  8. Pragniemy utworzyć w naszej parafii liturgiczny zespół muzyczno-wokalny. Młodzież i starsze dzieci grające na instrumentach i pragnące śpiewać na chwałę Boża zapraszamy w sobotę o godz. 13.00 na spotkanie do kościoła.
  9. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę  ofiary przeznaczone na spłatę kosztów naszego nowego prezbiterium. ogrzewania kościoła. Zebraliśmy 7135,10 zł. Bóg zapłać!
  10. W następną niedzielę comiesięczna zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  12. W  minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza  Parafianka: śp. Helena Ryś l.82 z ul. Powstania Śląskiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  13. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego rozpoczęcia tegorocznego Wielkiego Postu. Szczęść Boże!