Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 23.04.2023

 1. Dzisiejszą niedzielę jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny. 
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.00 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty;
 • we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej;
 • w piątek –wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła.  
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do podniosłego przeżycia odpustu parafialnego w minioną niedzielę, Klerykowi Patrykowi i Kamilowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza pod opieka Ks. Mariana i Pana Jana Krakowskiego, Scholii Epifania,  Organistce Pani Hani, Zakrystianom, wszystkim czytającym i ofiarującym dary ołtarza a przede wszystkim Wam Bracia i Siostry za obecność i modlitwę. Bóg zapłać!
 1. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu parafialnego. Panom i Paniom z Rady Parafialnej, Braciom ze Wspólnoty Mężczyzn, Paniom ze Wspólnot Parafialnych, prowadzącym konkursy dla dzieci, wszystkim osobom, które upiekły ciasta. Wszystkim dziękujemy za radosne świętowanie.
 1. Dziękujemy także za piękne przeżycie przez młodzież sakramentu bierzmowania.
 1. Wyrażamy wdzięczność  rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarowanie dla parafii daru pieniężnego na zakup szorowarki kompaktowej do czyszczenia posadzki w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 1. W dzisiejszą niedzielę  przed kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki na wsparcie domów hospicyjnych. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkilową naklejkę , kwiat symbolizujący nadzieję. 
 1. Przestrzegamy przed oszustami, którzy do skrzynek na listy wrzucają fałszywe informacje o zbiórce funduszy na remont dachu naszego kościoła. Stanowczo podkreślamy, że parafia nie zamierza remontować dachu świątyni, bo niedawno został zmieniony i nie zbieramy funduszy na ten cel. Wszelkie informacje są fałszywe. Nie dajmy się oszukać i przestrzegajmy przed tym innych!
 1. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli oraz pełnego Bożej łaski, dobrego i zdrowego tygodnia.  Szczęść Boże!