Ogłoszenia Duszpasterskie 23.05.2021

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie  o godz.17.30. a w czwartek z racji bierzmowania o godz.17.00.  Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa majowego.
  4. W środę przypada Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, którym życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, wdzięczności od dzieci a zmarłym radości nieba.
  5. Przypominamy, że w najbliższy czwartek tj. 27 maja br. o godz. 18.00  Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym nabożeństwo majowe w czwartek będzie wyjątkowo o godz. 17.00.
  6. Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem, ich rodziców i świadków w środę o godz. 18.00.
  7. W piątek, 28 maja przypada 40. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się za Jego wstawiennictwem w intencji naszej Ojczyzny.
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej Godzinki o Bożym Miłosierdziu, koronka i adoracja do godziny 19.30.
  9. Osoby przygotowujące ołtarze na Boże Ciało oraz wszystkich niosących chorągwie, sztandary, figurki, baldachim  w procesji i osoby pragnące pomóc przy organizacji i przebiegu procesji (według tradycyjnej trasy) a także przedstawicieli wszystkich wspólnot naszej parafii zapraszamy w piątek  na godz. 16.45 do salki na plebanii na spotkanie organizacyjne.
  10. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na nowe stacje drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej  11.020 zł. Za wszelkie ofiary także te składane na konto bankowe parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie.  Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  12. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!