Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 23.06.2019

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach i życzymy błogosławionego wypoczynku.
 2. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej we wszystkich kościołach w Polsce zostaną odśpiewane suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny…”. Chcemy w ten sposób przeprosić i przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji Mszy świętej, parodii procesji Bożego Ciała oraz przejawów agresji wobec osób duchownych i aktów nienawiści wobec katolików w Polsce.
 3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali piękne ołtarze i dekorację kościoła. Wyrażamy  wdzięczność wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów oraz trasę procesji. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Panów Kościelnych i Braci ze Wspólnoty św. Józefa za czuwanie nad całością. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną ceremonię i za czuwanie nad bezpieczeństwem.  Panu organiście Przemkowi za prowadzenie śpiewów, za nagłośnienie, orkiestrze za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie poduszek i różańca, osobom, które nad dziećmi czuwały, dorosłym za niesienie sztandarów, chorągwi i baldachimu, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy w taki uroczysty sposób mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażam wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania. Ks. Proboszcz dziękuję także kapłanom za zaangażowanie i spowiedź przed uroczystością. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe, w tym tygodniu będą do następnej niedzieli włącznie o godz. 17.30. Do piątku (z racji Uroczystości NSPJ) połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek poświęcenie wianków i ziół po Mszy św.
 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w poniedziałek 24.06 –uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  • w czwartek, 27.06 – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
  • w piątek, 28.06 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę, 29.06 – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Eucharystię o godz. 8.30 i 18.00. O godz. 18.00 będziemy modlili się także w intencji Ks. Pawła, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.
 6. W środę Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 8. Informujemy, że w miniona niedzielę zebraliśmy  na Gdańskie Seminarium Duchowne 966,62 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę, List do Pani i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 10. Dziękujemy Państwu Marzenie i Krzysztofowi Siedlikowskim za piękną kapę do nabożeństw o Miłosierdziu Bożym a Paniom Marii Włoch i Eryce Merąk za nowy obrus na ołtarz. Bóg zapłać!
 11. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w piątek 28 czerwca br. od godz. 10.00 do 10.45. na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do dbania o zdrowie.
 12. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Ojca. Wszystkim tatom życzymy wielu łask Bożych, wstawiennictwa św. Józefa życzliwości i wdzięczności od dzieci, dużo zdrowia a zmarłym ojcom radości przebywania w niebie.
 13. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, udanego, słonecznego tygodnia, a dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom dobrych wakacji.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz