Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 23.07.2023

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dobrej pogody  oraz Bożego wypoczynku. 
 1. W dzisiejszą  niedzielę na wszystkich Mszach Świętych będzie śpiewał Zespół Ad Dei Gloriam pochodzący z parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Mińsku (na Białorusi). Zespół jest tercetem męskim, który śpiewa a cappella.  Panowie są  fachowymi śpiewakami po studiach wokalnych na Akademii Muzycznej w Mińsku. Będą śpiewać jako schola w czasie każdej Mszy Świętej  po polsku, łacinie i po białorusku. Po Mszach Świętych będą rozprowadzać płyty za dowolną ofiarę. Po sumie odprawianej o godz. 10.00 czyli ok. godz. 11.00 odbędzie się dziękczynny koncert zespołu: „ Głos prawdziwej Białorusi”.
 1. We wtorek z okazji dnia św. Krzysztofa –patrona kierowców po Mszy św. wieczornej sprawowanej o godz. 18.00 będzie poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów na placu przed kościołem.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na Różaniec, o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji wspólnoty  i wymianę  tajemnic różańcowych.
 1. W kalendarzu liturgicznym przypadają w tym tygodniu:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
 • we wtorek – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa;
 • w środę  – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
 • w sobotę – wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza. 
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną przeznaczone na remont plebanii. Zebraliśmy  4901,20 zł. „Bóg zapłać”!
 1. Przypominamy, że w dniach 11-14 września br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, Baranowa Sandomierskiego, Nałęczowa, Wąwolnicy, Zamościa i Krasnobrodu  a w dniach 9-12 października do Wilna i Kowna. Zapisy u Ks. Proboszcza.
 2. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie
 3. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Krzysztof Kulpiński l. 84 z ul. Miłosza. Jego i wszystkich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!