Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2019

 1. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach świętych rozpoczynamy Rekolekcje Święte, które potrwają do czwartku włącznie. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotce a także na stronie internetowej. Uczyńmy wszystko, by znaleźć czas na te spotkania z Chrystusem. Dorośli mają nauki codziennie w czasie Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 poprzedzone pół godziny wcześniej nabożeństwem. Uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków zapraszamy od poniedziałku do środy, klasy 4-8 na godzinę 11.00,  a klasy 0-3 na godzinę 12.00. Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 19.00 a w środę na godz.18.00.. Młodzież akademicką i pracujących do późna zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 20.00.   Każdy dzień rekolekcji począwszy od poniedziałku będziemy kończyli Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30.
 2. Natomiast Msza św. dla naszych starszych i chorych Parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych  będzie w czwartek o godz.11.00. Zwracamy się z prośbą o przywiezienie w tym dniu tych osób na Eucharystię.
 3. Spowiedź rekolekcyjna w środę i czwartek  od godz. 8.00 – 9.30, od 10.00-11.00 i od 17.30-20.30. Bardzo wszystkich prosimy: pojednajcie się z Bogiem!
 4. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia  przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00.
 5. W piątek zapraszamy całe rodziny na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 19.30. Przejdziemy trasą jak w ubiegłych latach. Na to nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece lub znicze, które na zakończenie złożymy przy krzyżu misyjnym.
 6. W piątek ponadto droga krzyżowa o godz. 9.00 i o 16.30 dla dzieci.
 7. W dniu dzisiejszym zapraszamy jeszcze na godz. 17.15  na Gorzkie Żale  z medytacją pasyjną.
 8. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. W tym dniu wierni rozpoczynają  Duchową Adopcję Dziecka Poczętego na Mszy wieczornej o godz. 18.00. Chętni do podjęcia Duchowej Adopcji proszeni są o kontakt  z ks. Pawłem zaraz po Mszy św.
 9. Dziękujemy młodzieży klas III gimnazjum, świadkom bierzmowania, Ks. Kazimierzowi i osobom przygotowującym młodzież, scholii, pani organistce, liturgicznej służbie ołtarza z Ks. Pawłem, paniom przygotowującym dekoracje  i wszystkim za piękne przeżycie uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania a rodzicom za dar dla parafii – puszkę do udzielania komunii św. pod dwiema postaciami. Ponadto dziękujemy naszemu Parafianinowi Panu Krzysztofowi Siedlikowskiemu  za ornat, w którym Ks. Biskup udzielał Bierzmowania. Bóg zapłać!
 10. Przypominamy o konkursie na najwyższą palmę, wykonaną przez dzieci z udziałem rodziców. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11.30.
 11. Z racji rekolekcji w tym tygodniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci przygotowujących się  I –komunii św.
 12. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na zakup paliwa do ogrzewania kościoła 6130 zł. Paliwo zostało zakupione w poniedziałek. Bóg zapłać!
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 14. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego przeżycia tego rekolekcyjnego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz