Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.03.2024

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pragniemy podziękować Kołu Misyjnemu, za przygotowanie palemek na dzisiejszą uroczystość. Ofiary za palemki tradycyjnie przeznaczone są na cele misyjne. 
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
 1. Okazja do spowiedzi przed świętami w poniedziałek, wtorek i środę w czasie porannej Mszy świętej  i po południu od  godz.  17.00-18.30. W Wielki Czwartek z racji święta kapłańskiego spowiedzi nie będzie. Natomiast w Wielki Piątek spowiedź przez cały dzień od godz. 7.30 -11.00, od godz. 15.00 – 18.30 i od  godz.21.00- 23.00, w Wielką Sobotę od godz. 7.30-10.00. W Święta spowiedzi nie będzie. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 1. Ceremonie Liturgiczne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek  o godz. 19.00 a w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Na liturgię w Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece lub paschaliki. Prosimy o zabranie osłonek na świece, by nie kapać woskiem po posadzce. 
 1. W Wielki Czwartek Adoracja w Ciemnicy po Mszy Wieczerzy Pańskiej do północy, w Wielki Piątek od godz.7.30 do północy, a w Wielką Sobotę od godz. 7.30 do godz. 19.30. Szczegółowy Program Adoracja wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii, a także znajduje się w najnowszym numerze Miłosierdzia.
 1. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 23.00 śpiewamy Gorzkie Żale.
 1. W Wielki Piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, Koronkę  i Drogę Krzyżową.
 1. Nowenna w Wielką Sobotę, w I i II Dzień Świąt Wielkanocnych oraz przez oktawę wielkanocną codziennie o godz. 15.00.
 1. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. Post ilościowy obowiązuje wszystkich od 18-60 roku życia, a wstrzemiężliwość od pokarmów mięśnych od 14 roku życia. 
 1. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 1. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 – 16.00 co pół godziny. 
 1. W Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. tak jak w niedziele. W II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według niedzielnego porządku. 
 1.  W nocy z soboty na niedzielę rozpoczyna się czas letni. Przestawiamy zegarki o godzinę do przodu z godziny 02:00 na 03:00. Śpimy o godzinę krócej.
 1. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Zgłaszać można w zakrystii.
 1. Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj. 07.04.br. Uroczysta Suma odpustowa  zostanie odprawiona o godz. 13.00.  O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. ok. godz. 14.30 zapraszamy Parafian na  „minifestyn” odpustowy, przy muzyce i zabawie. Już dziś zwracamy się o pomoc w jego organizacji i upieczenie ciast na to nasze  parafialne święto. 
 1. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy organizacji odpustu i festynu w następną środę tj. 03.04. o godz. 19.00  w salce na plebanii. 
 1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć paschaliki – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, które przynieśmy ze sobą w Wielką Sobotę  na liturgię o godz. 20.00, potem postawimy je na stole w czasie śniadania wielkanocnego a następnie możemy zanieść je i postawić na grobie naszych najbliższych.
 1. Dziękujemy, także za wszelkie dary przyniesione na święta dla najbardziej potrzebujących, które Parafialny Zespół Caritas przekaże tym osobom. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać!
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Barbara Gosik   l.78 z ul. Legionów i śp. Ewa Ziętowska-Kazimierska l. 77 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy owocnego przeżycia tego najważniejszego w ciągu całego roku –Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!