Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.04.2022

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja wokół kościoła. Sumie będzie przewodniczył Ks. Prał. Sławomir Oder z Torunia a modlitwę ubogaci Chór z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. 
 1. Po modlitwach około godz. 14.30 do 18.00 zapraszamy wszystkich na  „minifestyn odpustowy” przy muzyce i zabawie. Dla dzieci są przewidziane różne konkursy z nagrodami i dmuchana zjeżdżalnia. Od godz. 15.30 czas będzie nam uprzyjemniał muzyką Pan Bernard Dornowski z „Czerwonych Gitar” i Pan Bogusław Olszonowicz.  Będziemy mogli też posilić się gorącą zupą, kiełbaskami z grilla  oraz kawą i ciastkiem. Organizatorzy przewidzieli też inne atrakcje. Wszystkich zapraszamy do rodzinnego świętowania. Już teraz wszystkim organizatorom i sponsorom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Dzisiaj o godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty;
 • we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej;
 • w piątek –wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła.  
 1. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a później na spotkanie w salce.
 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W środę 27 kwietnia przypada w naszej parafii diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa od godz. 9.00-18.00. Program adoracji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej oraz w naszej gazetce parafialnej Miłosierdzie.
 1. Rodziców dzieci klas IV, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I-komunii św.         (8 maja, o godz. 11.30) zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 do kościoła.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 1. Od następnej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj-poświęcony szczególnej czci NMP. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy  do gorliwej modlitwy za wstawiennictwem Matki Boskiej
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia w całej diecezji a zatem i u nas odbywa się przed kościołami zbiorka do puszek na działania naszej diecezjalnej Caritas. Zachęcamy aby wesprzeć te dzieła. 
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie śp. Krystyna Mazur l. 84 z ul. Redłowskiej i śp. Tadeusz Musiał l.85 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnego świętowania odpustu parafialnego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!