Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.09.2023

 1. Od następnej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe  w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i w piątki  o godz. 16.30, a dla młodzieży we wtorki i w piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Odpowiedzmy pozytywnie na prośbę Maryi z Fatimy, Gietrzwałdu, Lourdes, by codziennie modlić się na różańcu.
 1. Wspólnotę Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na wieczorna Mszę św.,     a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
 1.   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w środę: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
 • w czwartek: wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
 • w piątek: wspomnienie Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała;
 • w sobota: wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.30 w pierwszą rocznicę śmierci  Ks. Prałata Michała Oksiuty, poprzedniego proboszcza naszej parafii. Zmarłego kapłana polecamy modlitwom wiernych. 
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.00 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 1. Informujemy, że od 2 października w biurze parafialnym w godzinach urzędowania będzie można zgłaszać intencje mszalne na 2024 rok. 
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę oraz naszą parafialną gazetkę  Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na remont plebanii 6164,22zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. 
 1. Bardzo dziękujemy Panom za pomoc przy pracach związanych z demontażem rusztowań na górnej części naszego kościoła. Informujemy, jednocześnie że trwające dwa lata prace w tym tygodniu zostały zakończone.
 1. Pielgrzymów udających się do Wilna i Kowna zapraszamy na spotkanie organizacyjne w następny wtorek tj. 03.10. br o godz. 18.45 w salce na plebanii.  
 1. W tym tygodniu w czwartek biuro parafialne wyjątkowo będzie nie czynne.
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Sławomir Piórkowski l. 44 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Józefa Alina Szczęśniak l. 99 z ul. Okrętowej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!