Ogłoszenia Duszpasterskie 25.09.202

1. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe  w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i w piątki  o godz. 16.30, a dla młodzieży we wtorki i w piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Odpowiedzmy pozytywnie na prośbę Maryi z Fatimy, Gietrzwałdu, Lourdes, by codziennie modlić się na różańcu.
  1. Wspólnotę Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na wieczorna Mszę św.,  a po Niej na spotkanie w salce na plebanii.
  • we wtorek: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
  • w środę: wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
  • w czwartek:: wspomnienie Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała;
  • w piątek: wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w sobotę: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W tym tygodniu przypadają I-sobota miesiąca.
  1. Chorych z posługą sakramentalną  Ks. Marian odwiedzi w sobotę od godz. 9.00 a ks. Proboszcz w następny piątek tj. 7.10.br.
  1. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
  1. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w niedzielę 23.10.br o godz. 13.00  Ks. Abp Tadeusz Wojda odprawi Msze św. dziękczynną za 40 lat naszej parafii. Do wspólnego wyrażenia wdzięczności Panu Bogu i ludziom serdecznie wszystkich zapraszamy.
  1. Informujemy, że w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2023 rok.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę oraz naszą parafialną gazetkę  Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
  1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na olej opałowy do ogrzewania naszego kościoła 6864,22zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  1. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze na 2023 rok. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są na funkcjonowanie Gdyńskiego Hospicjum. Bóg zapłać!
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp.  Jan Michalewski l. 93 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Piotr Koślicki l. 86 z ul. Kisielewskiego, śp. Bogdan Duczmal l. 88 z ul. Boh. Starówki W-wskiej oraz śp. Franciszek Skitek l. 86 z ul. Boh. Starówki W-wskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!