Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 26.01.2020

 1. W czwartek 30 stycznia przypada 17. rocz. śmierci Ks. Kan. Jerzego Główczewskiego. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz.  18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za pierwszego proboszcza naszej parafii.
 2. W imieniu kapłanów pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterską do swoich mieszkań czy domów. Dziękujemy za wspólna modlitwę, miłe przyjęcie, gościnność oraz za wszelkie ofiary „Bóg zapłać!”. Dziękujemy także ministrantom za posługę. Jeśli ktoś został pominięty lub nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie  może zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską jeszcze w poniedziałek 27.01 albo w następne dni. W tym celu należy zgłosić to w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 3. Od poniedziałku wznawiamy katechezę sakramentalną dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania. Katecheza odbywać się będzie według dotychczasowego planu. 
 4. Przypominamy, że Msze św. wieczorne od poniedziałku będą odprawiane ponownie o godz. 18.00.
 5. Biuro parafialne od poniedziałku czynne będzie według zwykłego porządku.
 6. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy we wtorek na Msze św. na godz. 18.00 a potem na spotkanie do salki na plebanii.
 7. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 8. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 9. W tym tygodniu przypada I-sobota miesiąca: o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
 10. Ks. Paweł odwiedzi chorych z posługa sakramentalna w sobotę od godz. 9.00 a Ks. Kazimierz  i Ks. Proboszcz w następny piątek czyli 7 lutego. 
 11. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 12. W następną niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które w czasie Mszy św. zostaną poświęcone. Dzieci z klas III przygotowujące się do I- komunii św. będą miały poświęcenie swoich świec na Mszy św. o godz. 11.30. Jest to również dzień modlitw w intencji zakonów kontemplacyjnych. 
 13. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła;
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
 14. Informujemy, że w ubiegła niedzielę zebraliśmy na spłatę kosztów nowego wystroju prezbiterium        7131,50 zł. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!” Za tydzień zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
 15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Dodaj komentarz