Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 26.03.2023

 1. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach świętych rozpoczynamy Rekolekcje Święte, które potrwają do czwartku włącznie. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotce a także na stronie internetowej i w Miłosierdziu. Uczyńmy wszystko, by znaleźć czas na te spotkania z Chrystusem. Dorośli mają nauki codziennie w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 poprzedzone pół godziny wcześniej nabożeństwem. Uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków zapraszamy od poniedziałku do środy: klasy 4-6 na godzinę 10.30, klasy 0-3 na godzinę 11.30 a klasy 7 i 8  na godzinę 12.30  Pracujących do późna i młodzież  zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 20.00.   Każdy dzień rekolekcji począwszy od poniedziałku będziemy kończyli Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30. 
 1. Natomiast Msza św. dla naszych starszych i chorych Parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia  będzie w czwartek o godz.11.00. Zwracamy się z prośbą o przywiezienie w tym dniu tych osób na Eucharystię. 
 1. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek  od godz. 8.30 – 9.30 i od 17.30-20.30. Dla dzieci w środę od 10.00-11.00 Bardzo wszystkich prosimy: pojednajcie się z Bogiem!
 1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i za tydzień o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy. 
 1. Ze względu na prace przy montażu stacji drogi krzyżowej nie będzie w tym tygodniu nabożeństwa z Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.30 a  dla dzieci o  godz. 16.30.
 1. W piątek wyruszy z naszej parafii  Gdyńska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Msza św. na rozpoczęcie tej Drogi Krzyżowej o godz. 20.00. Od godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. 
 1. Biuro parafialne w piątek czynne od godz. 18.30 do 19.30. Czyli pół godziny wcześniej.
 1. Chorych i starszych Parafian Ks. Proboszcz odwiedzi z komunią św. w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę również od godz. 9.00.
 1. Nabożeństwo I-sobotnie  zostanie odprawione w sobotę po Mszy św. o  godz. 7.30.
 1. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed sumą parafialną o godz. 10.00 i przed Mszą św. dziecięcą o godz.11.30  poświęcenie palm na placu przed kościołem, a następnie procesyjnie udamy się do świątyni.
 1. Przypominamy, że organizujemy dla dzieci konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11.30. 
 1. W związku ze Świętami  pragniemy pomóc  potrzebującym rodzinom i osobom naszej parafii. Dary żywnościowe i słodycze można składać do następnej niedzieli włącznie tj. do 02.04.br. do kosza przy ołtarzu św. Jana Pawła II. zajmie się ich dystrybucją. W następną niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na ten cel.  
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę przeznaczone na remont plebanii. Zebraliśmy 6294 zł.
 1. W przyszłą niedzielę członkowie Koła Misyjnego będą rozprowadzać palmy, z których dochód będzie przeznaczony na cele misyjne. 
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 10 zł).
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego,  Niedzieli, Listu do Pani oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. Pan Mikołaj Szymański – chemik z zawodu jest chętny do udzielania gratisowo korepetycji z chemii dla młodzieży maturalnej lub też dla innych zainteresowanych (informacja w biurze parafialnym).
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie śp. Marianna Ulak l. 89  i śp. Stefan Ulak l. 92 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego owocnego przeżywania tego rekolekcyjnego tygodnia. Szczęść Boże!