Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020

 1. Od poniedziałku 20.04.br. zgodnie z rozporządzeniem rządowym i kościelnym w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwach 96 osób (powierzchnia naszego kościoła wynosi bowiem 1440 m2) nie licząc chóru (110 m2 czyli +7 osób). Razem 103 osoby. Od dzisiaj wracamy do tradycyjnego porządku Mszy św. (co 1,5 godziny).
 2. Przypominamy, że osoby biorące udział w nabożeństwach (z wyjątkiem kapłanów celebransów) zobowiązane są do zakrycia twarzy i nosa maseczką lub w inny sposób oraz do zachowania dystansu 2 metrów miedzy wiernymi.
 3. W dniu dzisiejszym przeżywamy Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej ku czci Świętego Wojciecha oraz 12. rocznicę ingresu Księdza Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia do Bazyliki Archikatedralnej  w Gdańsku Oliwie. Z tej okazji dzisiaj o godz. 11.30. Metropolita Gdański będzie przewodniczył Mszy św. w Katedrze Oliwskiej, w czasie której zawierzy całą archidiecezję opiece i wstawiennictwu Świętego Wojciecha. Liturgia transmitowana będzie na stronie Gościa Gdańskiego. Otoczmy modlitwą naszą archidiecezję i naszego Metropolitę.
 4. W dniu dzisiejszym w przeżywamy Niedzielę Biblijna rozpoczynającą Tydzień Biblijny.
 5. Od poniedziałku do czwartku  od godz. 17.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. Od poniedziałku do piątku włącznie  codziennie o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 7. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00. 
 8.  Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj – poświęcony szczególnej czci NMP. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy  do gorliwej modlitwy za wstawiennictwem Matki Boskiej.
 9. Zgodnie z dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ze względu na przypadającą  3 maja IV Niedzielę Wielkanocna  Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny zostaje przeniesiona na sobotę   2 maja.  Msze św. w tym dniu będą sprawowane tak jak w dzisiejszą niedzielę. Serdecznie zapraszamy do zawierzenia w tym dniu siebie i naszej Ojczyzny Matce Najświętszej. 
 10. W tym tygodniu przypada I- piątek i I-sobota miesiąca. 
 11. W piątek okazja do spowiedzi św. w trakcie wszystkich Mszy św. porannych i od godz. 16.00 – 18.30. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I–piątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 8.30 podobnie nabożeństwo I-piątkowe  po Mszy św. o godz. 16.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa majowego. 
 12. Chorych, którzy będą sobie tego życzyli, z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz, Ks. Paweł i Ks. Proboszcz odwiedzimy  w piątek od godz. 9.00. Księża skontaktują się telefonicznie ze swoimi chorymi i przyjdą tylko do tych, którzy wyraźnie będą sobie tego życzyli. Inne osoby, które by chciały aby kapłan przybył do Nich z Najświętszym Sakramentem  mogą zgłaszać to telefonicznie.
 13. W  sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
 14. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 15. Osoby, które w sobotę zamawiały intencje Mszy św. proszone są o skorygowanie godzin zgodnie z grafikiem wywieszonym w gablocie i na stronie internetowej. 
 16. Rodziców dzieci klas III, które w tym roku mają przystąpić do I-komunii św.   zapraszamy na spotkanie jutro tj. w poniedziałek do kościoła w następującym porządku: rodzice dzieci z klasy III a i b ze Szkoły Podstawowej nr 34 zapraszamy na godz. 18.45 a rodziców dzieci z klasy III c i d  oraz z innych szkół na godz. 19.30.
 17. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii także te przesyłane na konto bankowe. Bóg zapłać! Dziękujemy także za troskę o najstarszych, chorych  i ubogich Parafian. Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów naszej parafii zostanie odprawiona w sobotę o godz. 10.00.
 18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i List do Pani. Zachęcamy do lektury.
 19. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Teresa Kiryluk l. 85 z ul. Kisielewskiego i śp. Anna Dułak l. 93 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 20. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli  i błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz