Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 26.05.2024

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Dzisiaj przypada także Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, którym życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, wdzięczności od dzieci a zmarłym radości nieba. W sobotę przypada Dzień Dziecka. W tym dniu szczególnie modlimy się za wszystkie dzieci.
 3. Nabożeństwa majowe do piątku włącznie o godz. 17.30 a od soboty nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy porannej i po południu w ramach nabożeństwa majowego.
 5. W najbliższy czwartek 30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 po procesji i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kopernika – Redłowską – Cylkowskiego – Powstania Wielkopolskiego – Herberta – Bohaterów Starówki Warszawskiej – Redłowską – Kopernika. Ołtarze będą usytuowane w tradycyjnych miejscach: I – na ul. Powstania Wielkopolskiego, II – na rogu ul. Herberta i Powstania Wielkopolskiego, III- na ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej, IV – na ul. Kopernika przy kościele. Zachęcamy do udziału w procesji, która jest szczególną możliwością do modlitwy i publicznego wyznania swojej wiary.
 6. Tak jak w latach poprzednich wszyscy poczujmy się odpowiedzialni za przygotowanie ołtarzy, dekoracji, kwiatów i wystroju trasy procesji dla Jezusa Eucharystycznego, który wyjdzie na ulice naszej dzielnicy. W czasie Mszy św. i procesji towarzyszyć nam będzie orkiestra dęta pod dyrekcją Kapelmistrza p. Kazimierza Czarneckiego. Na procesję zabierzmy ze sobą śpiewniki.
 7. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc przy budowaniu ołtarzy i o przystrojenie okien naszych domów i mieszkań nie tylko na trasie procesji. Niech udekorowanie okna choćby najmniejszym symbolem religijnym, będzie przyznaniem się do Chrystusa.
 8. Emblematy do dekoracji okien na Boże Ciało można zakupić przy wyjściu z kościoła.
 9. Osoby, które mogły by pomóc przy niesieniu sztandarów czy chorągwi oraz wstążek prosimy o zgłaszanie się do Pań zbierających ofiary na kwiaty lub do zakrystii.
 10. Dzieci I-komunijne i rocznicowe, oraz pozostałe dzieci i te młodsze i starsze zapraszamy na próbę niesienia poduszek, sypania kwiatków w poniedziałek i środę o godz. 17.00. przed kościołem. Bardzo prosimy, aby wszystkie dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-komunii św. i rocznicowe wzięły udział w czwartek we Mszy św. o godz. 10.00 i w procesji w swoich strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc w tej kwestii.
 11. Kierujemy też serdeczną prośbę o przyniesienie z działek i ogródków kwiatów do sypania na Boże Ciało. Kwiaty (płatki) można składać do środy lub w czwartek rano w kruchcie kościoła do przygotowanych koszy.
 12. Spowiedź przed Uroczystością Boże Ciała w środę od godz. 17.30 – 18.30. Uczyńmy wszystko, by w tym dniu przyjąć Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.
 13. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 14. W tym tygodniu przypada I-sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.30. Po Mszy św. nabożeństwu I-sobotnie.
 15. Przypominamy, że nasz Parafianin diakon Patryk Zybert przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę 01.06.br w Katedrze Oliwskiej o godz. 10.00 a dzień później odprawi Mszę św. prymicyjna w naszym kościele o godz. 13.00. Polecamy ks. diakona modlitwom wiernych.
 16. Biuro parafialne w najbliższy poniedziałek będzie czynne wyjątkowo w godz. 16.30-17.25. Za utrudnienia przepraszamy.
 17. Przedstawicieli poszczególnych grup i wspólnot parafialnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.45 do salki w kościele.
 18. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. a po Niej na spotkanie do salki w kościele.
 19. Informujemy, że w miniona niedzielę zebraliśmy na przebudowę Domu Parafialnego 6756 zł. + 10 Euro. Za wszelkie ofiary także te przesyłane na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać! Na konto wpłynęło 1470 zł. W minionym tygodniu została rozebrana część Domu Parafialnego przeznaczona do wyburzenia. W najbliższym czasie, po uprzątnięciu elementów drewnianych rozpoczną się prace ziemne przy wykopie pod fundament.
 20. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do przystrojenia ołtarzy na Boże Ciało.
 21. Metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej 31 maja 2024 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Osoby chcące skorzystać ze zwolnienia, zobowiązuje się do odmówienia dowolnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 22. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 23. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Michał Ząbek l. 97 z ul. Legionów i śp. Seweryn Noll l.84 z ul. Miłosza. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 24. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i radosnego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!