OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.06.2022

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich Gości przebywających na wakacjach i urlopach i życzymy błogosławionego wypoczynku.
  1. Do czwartku zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy tak pobożnie uczestniczyli w tym nabożeństwie przez cały miesiąc. Bóg zapłać!
  • w poniedziałek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
  • we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • w środę– uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. a po Niej na spotkanie do salki na plebanii.
  1. W środę Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
  1. Braci z Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętnych Panów zapraszamy w środę  na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie w salce na plebanii.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W tym tygodniu przypada I-piątek  i I-sobota miesiąca.
  1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek  o godz. 7.00 i 18.00.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
  1. W piątek okazja do spowiedzi św. przed porannymi Mszami i od godz. 17.30 – 18.00.
  1. W I -sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
  1. Informujemy, że w czasie wakacji o więc od jutra w dni powszednie spowiedź będzie 15 minut przed Mszą św. W czerwcu ze względu na nabożeństwo czerwcowe spowiedź wieczorem będzie wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.
  1. W czasie wakacji zmieniają się także godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.45-17.45 oraz w czwartek od godz. 9.00-10.00. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się po Mszach świętych.
  1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na remont górnej części kościoła 6363,68  zł. Za wszelkie ofiary, także te przesyłane na konto parafialne  składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę i naszą gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
  1. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności nasz Parafianin: śp. Tadeusz Prus   l. 92 z ul. Skośnej. Polećmy Jego i wszystkich naszych  zmarłych  Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, słonecznego tygodnia, a dzieciom, młodzieży i nauczycielom oraz katechetom dobrych wakacji.  Szczęść Boże!