Ogłoszenia Duszpasterskie 26.11.2023

1. W dniu dzisiejszym w Uroczystość Chrystusa Króla przeżywamy ostatnią niedzielę kończącego się roku kościelnego i liturgicznego.
  1. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w ostatnie już dni listopada na modlitwę za naszych zmarłych – na drogę krzyżową odprawianą o godz. 8.00.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W tym tygodniu przypada I-piątek i I-sobota miesiąca.
  1. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi w czasie porannej Mszy św. i po południu od  godz. 16.00- 18.00. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00. O godz. 7.30 i 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.  O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci.
  1. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.30 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę również od godz.9.00.
  1. Od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przynoszą na roraty lampiony, które można wykonać w domu albo zakupić przy wyjściu z kościoła a także papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
  1. Od przyszłego poniedziałku rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli kolędę. Program jest na naszej stronie internetowej oraz w gablotce na kościele.
  1. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w terminie od 10-13 grudnia br.tj od niedzieli do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej i w Miłosierdziu. Zaplanujmy sobie ten czas, zachęćmy rodzinę, sąsiadów, byśmy wszyscy dobrze przygotowali się do Bożego Narodzenia.
  1. Poświęcone opłatki wigilijne, tak jak w latach poprzednich są dostępne przy wyjściu z Kościoła a także w zakrystii  i  w biurze parafialnym. Tam też można nabyć świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  1. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, NiedzieliMiłosierdzia. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Eugeniusz Kaniecki         l. 86 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tego ostatniego tygodnia roku kościelnego. Szczęść Boże!