Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 26.12.2022

 1. W imieniu  kapłanów  posługujących w naszej parafii życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście wielu Łask od Bożej Dzieciny, zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt przeżytych w pokoju serca i nadziei płynącej od betlejemskiego żłóbka!  Bardzo prosimy przekażcie te nasze życzenia tym wszystkim, którzy z różnych powodów nie mogą być dzisiaj z nami w świątyni na Eucharystii.  Wszystkim Wesołych Świąt!
 1. W dniu jutrzejszym w Święto Świętego Szczepana – Msze św. jak w każdą  niedziele. Jutro też w całej Polsce zbierane są ofiary na rzecz Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
 1. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje Panom i Paniom z  za przygotowanie żłóbka i  naszej świątyni na Boże Narodzenie.
 1. Wyrażamy także wdzięczność tym wszystkim, którzy podzielili się darami z potrzebującymi Parafianami przynosząc je do kościoła i za złożone na ten cel ofiary pieniężne  a  Parafialnemu Zespołowi Caritas za dystrybucję tych darów i rozwiezienie ich do najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać!
 1. Wspólnotę Żywego Różańca  Świętego zapraszamy w sobotę  31.12. br.  o godz. 8.30 na Mszę św. w Ich intencji.  Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 1. Od wtorku rozpoczynamy dalszą cześć wizytę duszpasterskiej w naszej parafii według następującego porządku:
 • we wtorek 27. grudnia: ul. Powstania Wielkopolskiego 68, 80.
 • w środę 28. grudnia: ul. Powstania Wielkopolskiego 89, 91, 93, 97.
 • w czwartek 29 grudnia: ul. Powstania Wielkopolskiego 82, 101, 103, 105.
 • w piątek 30 grudnia: ul. Powstania Wielkopolskiego 107, 107AB, 111, 113, 115, 117.

     Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00. 

 1.  Biuro parafialne w okresie kolędy czynne będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 10.00 a w sprawach pilnych prosimy kontaktować się także po wieczornej Mszy św.
 1. W okresie kolędy a zatem od wtorku 27 grudnia do końca stycznia 2023 Msze św. wieczorne będą o godz. 15.00 z wyjątkiem sobót,  niedziel i świąt  kiedy Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. 
 1. W sobotę 31 grudnia  ostatni dzień roku kalendarzowego  serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00. W ramach dziękczynienie na zakończenie Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie  będziemy dziękować za kończący się rok, przepraszać za zło i prosić o potrzebne łaski na Nowy 2023 Rok.
 1. W następną niedzielę, w Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św. według porządku niedzielnego.
 1. Od poniedziałku 2 stycznia 2023r.  zmianie ulegnie porządek mszy św. porannych w dni powszednie. Rano będzie tylko jedna msza św. o godz.7.30 i jedna wieczorem. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. Za zmiany przepraszamy i liczymy na zrozumienie. Są one spowodowane pomniejszoną liczba kapłanów posługujących w naszej parafii.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Maria Kadzińska l.75 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani i Miłosierdzia.  Świąteczne numery tych pism (niestety w wyższej cenie) można nabyć przy wyjściu z kościoła.