Ogłoszenia Duszpasterskie 27.03.2022

1. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym dziś i w następne  niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
  1. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek dla dorosłych o godz. 9.00 i o godz. 17.30;   dla dzieci po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.30.
  1. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy  o godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronkę  przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  1. Od następnej niedzieli będziemy przeżywali w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rozpoczęcie w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, w gablotce i w gazetce Miłosierdzie. Bardzo prosimy Wszystkich skorzystajcie z  tego szczególnego czasu rozlewania się w naszej parafii Bożej Łaski.
  1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia i wszystkich pragnących włączyć się do tej grupy zapraszamy we wtorek na Mszę św. na godz. 18.00 a potem na spotkanie do salki na plebanii.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
  1. W tym tygodniu przypada I-piątek  i I-sobota miesiąca.
  1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek  o godz. 7.00 i 18.00, a  dla dzieci Msza św. o godz. 16.30 a po Niej Droga Krzyżowa.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
  1. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie porannych Mszy św.  i od godz. 16.00 – 18.30.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę od godz. 9.00.
  1. W I -sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
  1. W naszej parafii modlimy się w  intencji pokoju na Ukrainie i za naród ukraiński w czasie  Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 7.30 – 8.30 a także  od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 – 18.00 a w piątki od 15.00 – 16.30.
  1. Dary dla mieszkańców Ukrainy z parafii p.w. Św. Anny i Mikołaja w Rohatynie gdzie proboszczem jest ks. Jan Wójcik, posługujący wcześniej w naszej parafii można składać przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Lista niezbędnych produktów znajduje się na plakacie. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone do tej pory dary.
  1.  Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na II część stacji drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej 6207,79 zł. Bóg zapłać!
  1. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która we wtorek przyjęła sakrament bierzmowania za ofiarowanie dla parafii relikwiarza na relikwie św. Jana Pawła II. Bóg zapłać!
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne (koszt 8 zł).
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Tadeusz Wosztyl l.88 z ul. Powstania Śląskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!