Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 27.09.2020

 1. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe  w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i w piątki  o godz. 16.30, a dla młodzieży we wtorki i w piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Odpowiedzmy pozytywnie na prośbę Maryi z Fatimy, Gietrzwałdu, Lourdes, by codziennie modlić się na różańcu.
 2. Krąg Kościoła Domowego i małżeństwa pragnące włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na spotkanie  w salce na plebanii a potem o godz. 18.00 na Mszę św. do kościoła. 
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w poniedziałek: wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
  • we wtorek: wspomnienie Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała;
  • w środę: wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w czwartek: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w piątek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  • w następną niedzielę: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; Imieniny Ojca św.
 4. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. 
 6. W czwartek o godz.  7.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów a o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
 8. W I-piątek okazja do spowiedzi św. w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz.7.00 oraz o godz. 17.30; o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci a po Niej nabożeństwo różańcowe.  Rodziców prosimy, by dopilnowali aby dzieci i młodzież skorzystały w tym dniu ze spowiedzi i uczestniczyły we Mszy św. 
 9. Chorych z posługą sakramentalną  Ks. Kazimierz i  Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00, a Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00.
 10. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie. 
 11. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 12. Organizujemy  konkurs dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Podpisane różańce przynosimy do kościoła do niedzieli 18. października. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 25 października br. na Mszy św. o godz. 11.30. 
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę oraz naszą parafialną gazetkę  Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 14. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na nowe żyrandole 6020 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. 
 15. W dniu dzisiejszym decyzją Administratora Archidiecezji Gdańskiej Bpa Jacka Jezierskiego we wszystkich parafiach naszej archidiecezji zbiórka do puszek w celu pomocy uchodźcom, którzy ucierpieli wskutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos. Za zrozumienie i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!
 16. W następną niedzielę z woli Ojca Świętego Franciszka  ofiary złożone na tacę będą w całości przeznaczone na Stolicę Apostolską tzw.  „Świętopietrze”, aby w trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego względem całego Kościoła. 
 17. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze na 2021 rok. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są na funkcjonowanie Gdyńskiego Hospicjum. Bóg zapłać!
 18. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Władysław Daraż l.75 z ul. Korczaka. Jego i wszystkich naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 19. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz