OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.11.2022

1. Dzisiejszą I-wszą Niedzielą Adwentu zapoczątkowaliśmy nowy rok liturgiczny a zarazem bezpośredni okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Postarajmy się jak najpiękniej przygotować nasze serca, by w nich na nowo narodził się nasz Pan i Zbawca.
  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w  listopadzie na różańcu i odprawiając Drogę Krzyżową  modlili się za naszych  zmarłych.
  1. Zapraszamy  wszystkich na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Lampiony można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W związku z Roratami w dni powszednie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne będą  o godz. 6.30 i 8.30.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  1. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota  miesiąca.
  1. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji.
  1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 6.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz. 18.00.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.00.
  1. W piątek  okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00 – 18.30.
  1. W sobotę zapraszamy  o godz. 6.30 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.00 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę od godz.9.00.
  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
    • w środę – Święto św. Andrzeja Apostoła;
    • w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  1. Jak co roku, przy wyjściu z kościoła można nabywać poświęcone opłatki oraz świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece są w cenie 10 zł. a duże po 20 zł.
  1. Od poniedziałku, tj. rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli tzw. kolędę według następującego porządku:
  • w poniedziałek, 28 listopada: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 8 i 9;
  • we wtorek, 29 listopada:  ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 10, 11 i 12;
  • w środę, 30 listopada:  ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 14 i 16;
  • w czwartek, 01 grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 15 i 18;
  • w sobotę, 03 grudnia: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 19, 23.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00.

1.  Biuro parafialne w okresie kolędy czynne będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 10.00 a w sprawach pilnych prosimy kontaktować się także po wieczornej Mszy św.
  1. Informujemy, że rekolekcje adwentowe planujemy w naszej parafii w III tygodniu adwentu tj. od 11-14 grudnia.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia,  które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minioną niedzielę ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczoną na remont plebanii. Zebraliśmy 6005,50 zł.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Wiesława Wąsalska l.94 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Dziękując za wszelkie dobro życzymy wszystkim błogosławionych owoców tegorocznego Adwentu. Szczęść Boże!