Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 28.03.2021

 1. Od soboty 27.03.br. zgodnie z obecnie obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwach 72 osoby (powierzchnia naszego kościoła wynosi bowiem 1440 m2) nie licząc chóru (120 m2 czyli +6 osób). Razem 78 osób
 2. Przypominamy, że osoby biorące udział w nabożeństwach (z wyjątkiem kapłanów celebransów) zobowiązane są do zakrycia twarzy i nosa maseczką, dezynfekcji rąk  oraz do zachowania dystansu minimum 1,5 metra miedzy wiernymi.
 3. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pragniemy podziękować Kołu Misyjnemu, za przygotowali palemek na dzisiejszą uroczystość Ofiary za palemki tradycyjnie przeznaczone są na cele misyjne. 
 4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
 5. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z Koronką przy wystawionym Najświętszym Sakramencie od jutra codziennie o godz. 15.00 a od piątku połączone z Nowenną przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. 
 6. Okazja do spowiedzi przed świętami w poniedziałek, wtorek i środę w czasie porannych Mszy świętych  i po południu od  godz.  17.00-18.30. W Wielki Czwartek z racji święta kapłańskiego spowiedzi nie będzie. Natomiast w Wielki Piątek spowiedź przez cały dzień od godz. 7.00 – 16.30 i od  godz.21.00- 23.00, w Wielką Sobotę od godz. 7.00-10.00. Prosimy – nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 7. Chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną i zarazem I-piątkową Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w środę od godz. 9.00 a Ks. Paweł we wtorek  również od godz. 9.00.
 8. Ceremonie Liturgiczne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek  o godz. 17.00  i o godz. 19.00 a w Wielką Sobotę o godz. 18.00 i 20.00. Na wcześniejsze godziny zapraszamy osoby nie pracujące. Na liturgię w Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece lub paschaliki. Ceremonię będą transmitowane on-line.
 9. W Wielki Czwartek Adoracja w Ciemnicy po Mszy Wieczerzy Pańskiej do północy, w Wielki Piątek od godz.7.00 do północy, a w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 19.30. Szczegółowy Program Adoracji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii, a także znajduje się w najnowszym numerze Miłosierdzia.
 10. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 23.00 śpiewamy Gorzkie Żale.
 11. W Wielki Piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, Koronkę  i Drogę Krzyżową.
 12. Nowenna w Wielką Sobotę, w I i II Dzień Świąt Wielkanocnych oraz przez oktawę wielkanocną codziennie o godz. 15.00.
 13. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 lat)  i post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie (od 18 do 60 lat). 
 14. Przypominamy, że ofiary zbierane w Wielki Piątek przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. 
 15. Przed świętami pragniemy generalnie posprzątać naszą świątynie. Osoby, które mogły by w tym pomóc zapraszamy we wtorek po porannej Mszy św. około godz. 9.15. Dobrze by było zabrać ze sobą potrzebny sprzęt ( mopy, miotły, itp.).
 16. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 17. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę przed kościołem od godz. 10.00 – 16.00, co pół godziny a w razie potrzeby częściej.
 18. W Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku łącznie ze Mszą św. o godz. 8.30. W II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według niedzielnego porządku. W razie potrzeby będzie też sprawowana równolegle Eucharystia na zewnątrz.   Rezurekcja oraz Msze św. o godz. 10.00 i 11.30 będą transmitowane on-line.
 19. Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj. 11.04.br. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 20. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć paschaliki – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, które przynieśmy ze sobą w Wielką Sobotę  na liturgię o godz.18.00 i  20.00. Potem postawimy je na stole w czasie śniadania wielkanocnego a następnie możemy zanieść je i postawić na grobie naszych najbliższych.
 21. Dziękujemy, także za wszelkie dary przyniesione na święta dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać!
 22. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek ofiary na pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących.
 23. Wyrażamy wdzięczność za złożone w minioną niedzielę ofiary na spłatę nowych żyrandoli. Zebraliśmy 4048,32 zł. Bóg zapłać!
 24. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 25. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin  śp. Stanisław Murawski   l. 86 z ul. Legionów. Jego i wszystkich naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 26. Wam Drodzy Parafianie i mili Goście życzymy owocnego przeżycia tego najważniejszego, w ciągu całego roku, tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz